fbpx
3 C
Olsztyn
poniedziałek, 17 stycznia, 2022
reklama

Subaru doszczętnie zniszczone po próbie uniknięcia zderzenia z sarną

reklama
reklama

Policjanci apelują do kierowców o zwiększenie ostrożności podczas jazdy przez tereny leśne i zadrzewione. Zderzenie samochodu z sarną lub łosiem jest często tragiczne w skutkach nie tylko dla zwierzęcia, ale także dla kierującego i pasażerów. Nie ignorujmy znaków ostrzegających o możliwości napotkania dzikich zwierząt na drodze. Sarny, łosie, lisy czy dziki szukając resztek jedzenia często zbliżają się na niebezpieczną odległość do dróg, którymi podróżujemy. Niektóre zwierzęta walcząc o swe leśne terytorium wbiegają wprost pod koła jadącego samochodu.


Dzisiaj (16.12.21r.) kwadrans przed godziną 02:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące dachowania pojazdu osobowego w okolicach miejscowości Leleszki w gminie Pasym.


Skierowani we wskazane miejsce szczycieńscy funkcjonariusze ustalili, iż 34-letni kierowca pojazdu marki Subaru poruszał się od miejscowości Pasym w kierunku Szczytna. W pewnym momencie pod koła pojazdu wyskoczyła mu sarna. 34-letni mieszkaniec Szczytna chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzyną leśną skręcił gwałtownie kierownicą w lewą stronę na skutek, czego stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do przydrożnego rowu.

Czytaj też:  Policja publikuje nowe informacje. Coraz bardziej tajemnicze zaginięcie. Co się stało z panem Jerzym?
reklama


Na szczęście kierujący nie doznał żadnych obrażeń ciała. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Podróżował sam, Na skutek zdarzenia Subaru uległo całkowitemu zniszczeniu. Kierujący zabezpieczył pojazd we własnym zakresie.

źródło: KPP Szczytno