26 C
Olsztyn
wtorek, 18 czerwca, 2024
reklama

Chciał popełnić samobójstwo w Gietrzwałdzie

OlsztynChciał popełnić samobójstwo w Gietrzwałdzie

Szybkie i zdecydowane działanie policjantów z Olsztynka pozwoliło uniknąć tragedii. Funkcjonariusze uratowali mężczyznę, który stał za barierką i chciał skoczyć z wiaduktu.

reklama

W piątek (10.12.2021r.) około godz. 22:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o osobie, która miała wspinać się na balustradę przy DK16 w okolicy m. Gietrzwałd. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Przy jednym z wiaduktów zauważyli mężczyznę, który przeszedł przez barierki i szykował się do skoku w dół. Wiadomo było, że w tej sytuacji liczy się każda sekunda, żeby zapobiec tragedii.  Policjanci podbiegli do niego, złapali go za ubrania i przeciągnęli na drugą stroną. Ich działanie prawdopodobnie zapobiegło tragedii i uratowało życie 35- latkowi.

Jak się okazało, mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Po przeprowadzeniu badań lekarz skierował 35- latka do Izby Wytrzeźwień.  

reklama

Zadzwoń po pomoc!

Policjanci poważnie traktują wszystkie zgłoszenia, które do nich trafiają. W wielu przypadkach, szczególnie tych dotyczących osób, które chcą targnąć się na swoje życie, interwencja policji jest tym, co w ostatniej chwili powstrzymuje desperatów przed nieodwracalnym krokiem.

Każda osoba, która zmaga się z trudnymi chwilami, nie potrafi sama sobie pomóc, a tej pomocy potrzebuje, może skorzystać ze wsparcia specjalistów.

reklama

Nie wstydź się zadzwonić! Są osoby, które czekają na Twój telefon. Nie stawiają diagnozy, nie leczą, bo tego nie da się zrobić przez telefon. Zadzwoń pod numer 22 484 88 01 i dowiedz się więcej. Jest to Antydepresyjny Telefon Zaufania prowadzony przez Fundację ITAKA.

Więcej szczegółów znajdziesz też na stronie https://stopdepresji.pl/antydepresyjny-telefon-zaufania/

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane