fbpx
-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 17 stycznia, 2022
reklama

To był bardzo udany weekend dla szablistów z UKS Hajduczek Olsztyn

reklama

To był bardzo udany weekend dla szablistów z UKS Hajduczek Olsztyn. Na Ogólnopolskim Turnieju Mikołajkowym w szabli dziewcząt i chłopców, który odbył się w Brzozie, aż sześciu z nich stanęło na podium. – Nie było kategorii wiekowej bez podium. To cieszy, zwłaszcza, kiedy na co dzień widzę, jak zawodnicy trenują, angażują się, by rozwijać swoją pasję, jaką jest szermierka – podkreśla prezes i trener UKS Hajduczek Olsztyn, Adam Sobczyk.

Rywalizacja odbyła się w trzech kategoriach wiekowych: 2011 i młodsi, 2008-2010, 2005-2007. W turnieju wystartowało 7 szablistów z olsztyńskiego klubu: Patrycja Pisoń, Tosia Dobies, Ela Mejłun, Antoni Kokorniak, Olgierd Budkiewicz, Maksymilian Przekop i Paweł Zastawny.

Wszyscy po fazie grupowej awansowali do pucharów, doskonale radząc sobie w play off, by ostatecznie zająć następujące miejsca: kat. 2011 i młodsi – Patrycja Pisoń – III miejsce, Antoni Kokorniak – III miejsce; kat. 2008-2010 – Tosia Dobies – II miejsce, Olgierd Budkiewicz – III miejsce; kat. 2005-2007 – Ela Mejłun – III miejsce, Paweł Zastawny – II miejsce.

Czytaj też:  18-latkow po kontroli drogowej grozi 5 lat więzienia
reklama

„Dwa finały i cztery półfinały to naprawdę doskonały wynik. Było wiele pozytywnych emocji, walk na wysokim poziomie i radości z wywalczonych lokat. Staramy się, by zapewnić naszym zawodnikom jak najlepsze warunki rozwoju. W proces szkolenia zaangażowanych jest trzech trenerów szermierki, trener przygotowania motorycznego i psycholog sportowy. To umożliwia zrównoważony rozwój na wszystkich płaszczyznach, odpowiednie podejście do treningów i spojrzenie na siebie również od strony odpowiedniej motywacji, jak i wykorzystanie sposobów radzenia sobie ze stresem startowym” – wymienia Sobczyk.

Działania te są możliwe dzięki wsparciu szablistów przez Fundację Orlen, Fundację Lotto i Fundację Agencji Rozowju Przemysłu. Zawodnicy biorą również udział w programie współfinansowanym przez urząd miasta w Olsztynie – „Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży biorącej udział w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym”.