fbpx
-1 C
Olsztyn
środa, 19 stycznia, 2022
reklama

Mężczyzna zmarł w wyniku pobicia. 35 i 28-latek odpowiedzą za zabójstwo

reklama

Zmiana zarzutów wobec 35 i 28 – latka, którzy ciężko pobili mężczyznę. Pokrzywdzony trafił do szpitala, ale niestety w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Sprawcy początkowo usłyszeli zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym, jednak prokurator podjął decyzję o zmianie kwalifikacji czynu na zabójstwo.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w sobotę 11 września 2021 r.. Oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na jednej z dróg  w gminie Wieliczki, leży pobity mężczyzna. Natychmiast we wskazane miejsce pojechał patrol prewencji. Będący na miejscu policjanci udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej pokrzywdzonemu, który następnie został przetransportowany przez załogę karetki pogotowia do szpitala w Ełku.


Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawców tego czynu. Kilkanaście minut po otrzymanym zgłoszeniu zatrzymali do kontroli drogowej pojazd którym poruszało się dwóch nietrzeźwych mężczyzn. W toku podjętych czynności policjanci ustalili, że byli to sprawcy pobicia 38-latka. Mężczyźni zostali zatrzymani. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty pobicia z skutkiem ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec 35 i 28-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Czytaj też:  W Dukacie miał otworzyć się HalfPrice. Pojawił się jednak problem
reklama


Groziło im 8 lat pozbawienia wolności. W toku prowadzonego postępowania i zgromadzeniu kolejnych dowodów min. opinii biegłych Prokurator zdecydował o zmianie kwalifikacji czynu, którego dopuścili się mieszkańcy powiatu oleckiego na zabójstwo. Ponadto jeden z nich za swoje zachowanie odpowie w warunkach recydywy. 


Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. 

źródło: KPP Olecko