5 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

Zwiększono bazę łóżek covidowych w szpitalach regionu

WiadomościZwiększono bazę łóżek covidowych w szpitalach regionu

Od piątku w szpitalach na Warmii i Mazurach zwiększono o blisko 100 miejsc bazę łóżek covidowych, informują służby wojewody. Obecnie w regionie hospitalizowanych jest 780 osób z COVID-19, w tym 70 pacjentów znajduje się pod respiratorami.

reklama

Rzecznik prasowy wojewody Krzysztof Guzek poinformował, że od piątku szpital miejski w Elblągu zwiększył liczbę łóżek covidowych o 30, szpital powiatowy w Giżycku również o 30, a szpital tymczasowy w Szczytnie o 26 łóżek.

Przedstawiciel wojewody wyjaśnił, że decyzja o zwiększeniu baz łóżek związana jest z rekordowymi liczbami nowych zakażeń w regionie z ostatnich dwóch tygodni. Obecnie na Warmii i Mazurach zajętych jest 780 z 1135 dostępnych łóżek covidowych (69 proc.), w tym 70 ze 118 respiratorów (59 proc.).

reklama

W piątek Ministerstwo Zdrowia przekazało, że na Warmii i Mazurach wykryto 914 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. W regionie zmarły dwie osoby z COVID-19, a 11 z powodu covidu w połączeniu z innymi schorzeniami. Obecnie na kwarantannie przebywa ponad 28 tys. osób.

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Krystynka
11 grudnia 2021 12:07

A ilu mieszkańców ma waŕmińsko mazurskie? Że aż tyle łóżek covidowych przygotowali ????

Polecane
Ogłoszenia