fbpx
-3 C
Olsztyn
niedziela, 23 stycznia, 2022
reklama

Zwiększono bazę łóżek covidowych w szpitalach regionu

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Od piątku w szpitalach Warmii i Mazur zwiększono o blisko sto miejsc bazę łóżek covidowych – podały służby wojewody. Obecnie w regionie z powodu COVID-19 hospitalizowanych jest 780 osób, z czego 70 to pacjenci pod respiratorami.

Rzecznik prasowy wojewody Krzysztof Guzek przekazał, że od piątku szpital miejski w Elblągu zwiększył liczbę łóżek covidowych o 30, szpital powiatowy w Giżycku również o 30, a szpital tymczasowy w Szczytnie o 26 łóżek.

„Zabezpieczamy się, bo w ostatnich dwóch tygodniach mieliśmy rekordy nowych zakażeń, więc można spodziewać się również zwiększonej liczby pacjentów w szpitalach” – powiedział.

reklama

Obecnie w szpitalach na Warmii i Mazurach zajętych jest 780 z 1135 dostępnych łóżek covidowych (69 proc.), w tym 70 ze 118 respiratorów (59 proc.).

reklama

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek, że na Warmii i Mazurach wykryto 914 nowych przypadków zakażeń koronawirusem, dwie osoby zmarły na COVID-19, a 11 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. W regionie na kwarantannie przebywa obecnie ponad 28 tys. osób.

Czytaj też:  W piątek nadal masowe zakażenia koronawirusem

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama