fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 29 stycznia, 2022
reklama

Rolnik z Agrounii uniewinniony od zarzutu zniesławienia parlamentarzystów PiS

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Sąd rejonowy w Ostródzie (warmińsko-mazurskie) uniewinnił w piątek rolnika z Agrounii od zarzutu zniesławienia posła PiS i senator tej partii podczas protestów rolniczych. Zniesławienie to miało polegać na wywieszeniu na płotach parlamentarzystów banerów z napisem „Tu mieszka zdrajca polskiej wsi”.

Sąd ogłosił wyrok publicznie ale jego uzasadnienie nie było jawne, ponieważ sprawy z art. 212 kodeksu karnego toczą się z mocy prawa z wyłączeniem jawności.

„Uważam to rozstrzygnięcie za słuszne i prawidłowe” – powiedział pełnomocnik rolnika mecenas Tomasz Gabryelczyk.

reklama

Lokalny lider Agrounii, rolnik spod Olsztyna w październiku 2020 roku, kiedy rolnicy w całym kraju protestowali przeciwko tzw. „Piątce Kaczyńskiego” wysypał obornik przed domami posła PiS Zbigniewa Babalskiego i senator PiS Bogusławy Orzechowskiej (oboje z Ostródy). Za ten czyn rolnik został ukarany mandatami – po 500 zł za jedną posesję. Obie kary zapłacił.

Czytaj też:  19-letni Krzysztof oraz jego 21-letni kolega Marcin dostali dożywocie. Czy są niewinni?

Po kilku tygodniach od zdarzenia okazało się, że organy ścigania uznały, że banery wywieszone wówczas na płotach parlamentarzystów z napisem „Tu mieszka zdrajca polskiej wsi”, zniesławiają parlamentarzystów. Rolnik został oskarżony, a sprawa trafiła do sądu w Ostródzie. Proces ruszył w sierpniu. Po wyjściu z pierwszej rozprawy lokalny lider Agrounii powiedział, że nie przyznał się do stawianych mu zarzutów.

W piątek ani oskarżony rolnik, ani parlamentarzyści PiS nie pojawili się w sądzie.

Wyrok nie jest prawomocny.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama