fbpx
-3 C
Olsztyn
niedziela, 23 stycznia, 2022
reklama

Posiadał „prawko” cztery miesiące. 20-latek potrącił pieszego

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Przejścia dla pieszych to miejsca w okolicy których kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. To miejsca, gdzie piesi powinni móc czuć się bezpiecznie. Chwila nieuwagi może doprowadzić do groźnego zdarzenia drogowego, skutkującego poważnymi konsekwencjami dla wszystkich jego uczestników.

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło czwartek (09.12.2021r.) około godz. 20:00 na ul. Wojska Polskiego w Olsztynie. Według wstępnych ustaleń kierujący seatem 20- latek najechał na przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych 62- latka. Mężczyzna trafił do szpitala. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń. Jak się okazało młody kierowca seata posiadał prawo jazdy od niespełna 4 miesięcy. Niestety, z uwagi na charakter zdarzenia i doprowadzenie do tak niebezpiecznej sytuacji policjanci zatrzymali jego dokument a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Czytaj też:  Potrącenie na ul. Dworcowej. Kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala

Policjanci apelują

reklama

Przejścia dla pieszych to miejsca w których piesi powinni móc czuć się bezpiecznie. W okolicach „pasów” kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu i zachować szczególną ostrożność. Chwila nieuwagi może doprowadzić do groźnego zdarzenia drogowego, skutkującego poważnymi konsekwencjami dla wszystkich jego uczestników.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama