-0 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Minister zamyka dyskoteki i kluby! Wielkie zmiany w restauracjach, barach i hotelach

WiadomościMinister zamyka dyskoteki i kluby! Wielkie zmiany w restauracjach, barach i hotelach

Od 15 grudnia obniżamy limity do 30 proc. obłożenia lokali w restauracjach, barach i hotelach; zamknięte będą dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia – poinformował we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

reklama

„Sytuacja epidemiczna zmusza nas do tego, abyśmy dokonali pewnych zmian jeśli chodzi o zasady epidemiczne i pewne obostrzenia, które do tej pory obowiązują” – oświadczył Kraska.

Wskazał, że od 15 grudnia obniżone zostają limity do 30 proc. obłożenia lokali w restauracjach, barach i hotelach. „Zwiększenie limitów wyłącznie dla osób zaszczepionych, zweryfikowanych przez przedsiębiorcę” – zaznaczył.

reklama

Dodał, że także od 15 grudnia zostają obniżone limity do 30 proc. obłożenia w kinach, teatrach, obiektach sportowych i sakralnych. „Tak samo jak poprzednio zwiększenie tego limitu może być wyłącznie dla osób zaszczepionych, zweryfikowanych przez przedsiębiorcę” – mówił.

Kraska dodał, że dodatkowo od 15 grudnia w kinach będzie obowiązywał zakaz konsumpcji.

reklama

„Od 15 grudnia zamknięte są dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia. W dniu 31 grudnia br. i 1 stycznia 2022 ograniczenie liczebności klientów w lokalach zamkniętych do maksymalnie 100 osób, z wyłączeniem oczywiście osób, które są zaszczepione. One do tego limitu nie będą włączane” – poinformował Kraska.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ks. A.
7 grudnia 2021 17:20

A co z tzw. „domami publicznymi” i „telewizjami publicznymi”..?

Anonimowo
7 grudnia 2021 21:56

koscioły?

Popularne