27 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Niedzielski: chcemy od 1 marca wprowadzić obowiązek zaszczepienia

WiadomościNiedzielski: chcemy od 1 marca wprowadzić obowiązek zaszczepienia

Minister zdrowia, Adam Niedzielski, ogłosił we wtorek, że planują wprowadzenie obowiązku szczepień dla medyków, nauczycieli oraz służb mundurowych od 1 marca. Podobną praktykę stosują już Niemcy i Austria.

reklama

Podczas konferencji prasowej Niedzielski powiedział: “Elementem, o którym zdecydowaliśmy w ostatnim czasie są obowiązkowe szczepienia dla wybranych grup pracowniczych. Idąc śladem Niemiec, Austrii, będziemy chcieli od 1 marca wprowadzić obowiązek zaszczepienia dla trzech grup: pierwsza grupa to medycy, druga grupa to są nauczyciele, trzecia grupa to są służby mundurowe”.

Minister zdrowia wyjaśnił również, że “perspektywa marca jest tym okresem, w którym szczepienia powinny być wykonane, bo potem oczywiście, jak wejdziemy w okres od 1 marca, będzie to już szczepienie, które jest wymagane jako spełnienie warunków pracy”.

reklama

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Krzysiek
7 grudnia 2021 19:22

Rozumiem, że w tym wypadku Państwo polskie bierze na siebie odpowiedzialność za ewentualne powikłania poszczepienne? Czy może zrobią tak jak do tej pory, że podpisuje się, że przyjmuję preparat dobrowolnie?

Detroit
8 grudnia 2021 15:21

Co za draństwo chce nam uszczuplić zasoby kadry medycznej. Wtedy nadmiarowe zgony znowu pójdą w górę.

Polecane
Ogłoszenia