9 C
Olsztyn
sobota, 18 maja, 2024
reklama

Trwają inwestycje kolejowe między Olsztynem a Braniewem

OlsztynTrwają inwestycje kolejowe między Olsztynem a Braniewem

Firma PKP PLK przystąpiła do ulepszania kolei na szlaku między Dobrym Miastem a Olsztynem Gutkowem. Trasa kolejowa jest również przygotowywana na odcinku Orneta – Pieniężno. Dzięki projektom wartym 200 mln zł, PKP PLK ulepsza komfort podróży w kierunku Braniewa.

reklama

PKP PLK podała w piątek, że pierwsze rezultaty prac są już widoczne na odcinku między Dobrym Miastem a Olsztynem Gutkowem. Na trasie pracuje maszyna, która wymienia tory i podkłady. Pociąg SUM pracuje szybko i precyzyjnie. Po ułożeniu nowych torów w okolicy Dobrego Miasta, maszyna kontynuuje pracę w kierunku Olsztyna. Na trasie zostanie ułożonych ponad 17 km nowych torów.

Specjalistyczne maszyny pracują również między Ornetą a Pieniężnem. Pracują tam nowe podkłady, a następnie pracuje wysokowydajna oczyszczarka tłucznia. Oczyszczarka wykonała m.in. płukanie tłucznia z torowiska, co pozwoliło na dodanie nowego materiału. PKP PLK zapowiada poprawę warunków obsługi podróżnych na stacjach w Olsztynie Gutkowie i Dobrym Mieście, a także na przystankach Bukwałd, Cerkiewnik, Swobodna, Rogiedle, Lubomino i Henrykowo. Dostępność do kolei zwiększy się dzięki nowemu przystankowi Nowy Dwór koło Ornety. Poprawi się przewóz towarów, a składy będą mogły być cięższe, dzięki czemu będzie można przewieźć więcej ładunków.

reklama

Prace na szlaku Olsztyn Gutkowo – Dobre Miasto są dofinansowane ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a przebudowa odcinka Orneta – Pieniężno realizowana jest ze środków PLK. Prace będą kontynuowane do roku 2023.

Źródło: PAP, fot. PKP PLK

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Stach
4 grudnia 2021 11:36

Nasze województwo jest uważane w Polsce jako antykolejowe, a to wszystko przez Gustawa Marka Brzezina obecnego Marszałka z PSL.a Wcześniej Protasa z PO. Od lat w naszym województwie trwa walka z koleją, najlepiej wychodzi im rozbieranie torów i budowa ścieżek rowerowych po nasypach. Wyremontowano za grube miliony ponad 220 mln szlak pomiędzy Szczytnem a Piszem i do Ełku i prawie nie ma oferty przewozowej. Pociąg/szynobus powinien tam i z powrotem kursować co 1,5 godz a nie 3 pociągi na dobę w jedną stronę a nie w niedzielę 3 pociągi a w dzień pracujący 4 pociągi…. Z Pisza od 5:30 do… Czytaj więcej »

klon
3 grudnia 2021 13:30

Który to już rok j.bią się z tym odcinkiem

Polecane
Ogłoszenia