fbpx
-1 C
Olsztyn
sobota, 22 stycznia, 2022
reklama

Podpalił dom wielorodzinny z ludźmi w środku

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Dzięki błyskawicznej reakcji mieszkańców płonącego domu oraz zaangażowaniu służb ratunkowych nie doszło do tragedii. Mężczyzna, podejrzany o sprowadzenie takiego ryzyka i podejrzany o podpalenie domu wielorodzinnego, został zatrzymany przez policjantów i usłyszał zarzuty. Zgodnie z postanowieniem sądu został tymczasowo aresztowany.

W nocy z piątku na sobotę (26/27.11.2021r.) nowomiejscy policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze domu wielorodzinnego w Nowym Mieście Lubawskim. Gdy dotarli na miejsce, zastali przed budynkiem jego mieszkańców oraz strażaków przeprowadzających akcję gaśniczą. Straty powstałe w wyniku tego pożaru sięgnęły 100 tys. zł.

W toku podjętych na miejscu czynności policjanci ustalili, że przyczyną tego pożaru było podpalenie. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa.

reklama

Na rękach 43-latka zatrzasnęły się kajdanki. Mężczyzna został przesłuchany. Przedstawiono mu łącznie 4 zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa, narażenia na utratę życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w postaci pożaru oraz gróźb karalnych kierowanych wobec mieszkańców tego domu.

Czytaj też:  Jest wzrost wykrytych zakażeń koronawirusa
reklama

We wtorek (30.11.2021) rano, na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec mieszkańca powiatu brodnickiego tymczasowy areszt na najbliższe 3 miesiące.

źródło: KWP Olsztyn

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama