21 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Ostrzeżenie IMGW przed intensywnymi opadami śniegu w regionie

WiadomościOstrzeżenie IMGW przed intensywnymi opadami śniegu w regionie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego przed intensywnymi opadami śniegu.

reklama

Prognozy IMGW mówią o opadach śniegu o natężeniu umiarkowanym, które lokalnie będą przyczyniać się do przyrostu pokrywy śnieżnej o ilości około 10 – 15 cm.

Ostrzeżenie jest ważne do godziny 11 w poniedziałek i dotyczy w szczególności powiatów ełckiego, oleckiego i piskiego, gdzie prawdopodobieństwo wystąpienia opadów osiąga 70 proc. Dla pozostałej części regionu szansa na intensywne opady śniegu wynosi 80 proc. Jednak z uwagi na dynamiczną sytuację, ostrzeżenie może ulec zmianie.

reklama

IMGW informuje, że już od kilku godzin w prawie całym województwie występują opady śniegu. W rejonie Zalewu Wiślanego dominuje deszcz ze śniegiem, a lokalnie deszcz. Według stacji pomiarowych ilość opadów waha się od około 3 cm do lokalnych około 7 cm.

Te opady mogą znacznie utrudnić ruch drogowy, dlatego należy zachować szczególną ostrożność. Opady śniegu potrwają jeszcze przez dłuższy czas, ale ich intensywność będzie mocno zmienna. W ciągu dnia opad może przechodzić w deszcz i powodować stopniowe topnienie śniegu.

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
dis
29 listopada 2021 12:23

No i co? Jest już po godz. 12, a w Olsztynie nie spadł gram śniegu (a prawdopodobieństwo 80%). Ktoś z tego całego IMGW chyba się nie wyspał…

Polecane