fbpx
-3 C
Olsztyn
niedziela, 23 stycznia, 2022
reklama

Ostrzeżenie IMGW przed intensywnymi opadami śniegu w regionie

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla woj. warmińsko-mazurskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu.

Jak podał IMGW, w regionie prognozowane są opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym, powodujące lokalnie przyrost pokrywy śnieżnej od około 10 cm do około 15 cm.

Zgodnie z ostrzeżeniem, takie zagrożenie może występować do godz. 11 w poniedziałek. Prawdopodobieństwo jego wystąpienia określono na 70 proc. dla powiatów ełckiego, oleckiego i piskiego, a dla pozostałej części regionu na 80 proc. Ze względu na dynamiczną sytuację ostrzeżenie może ulec zmianie.

reklama

W poniedziałek rano IMGW przekazał, że od kilku godzin w prawie całym województwie notowane są opady śniegu. W rejonie Zalewu Wiślanego przeważa deszcz ze śniegiem, lokalnie deszcz. Według stacji pomiarowych mogło spaść już około od 3 cm do lokalnie 7 cm.

Czytaj też:  Małe jeziora na Mazurach skute lodem - cienkim i niebezpiecznym
reklama

„Może to powodować utrudnienia przede wszystkim komunikacyjne. Opady potrwają jeszcze długo, jednak ich intensywność będzie zmienna i w ciągu dnia opad w wielu miejscach zmieni się przejściowo na bardziej mokry, a pokrywa śnieżna nieco stopnieje” – podano w komunikacie.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama