24 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Nowy wariant koronawirusa Omikron. Pierwsze przypadki w Niemczech i Czechach

WiadomościNowy wariant koronawirusa Omikron. Pierwsze przypadki w Niemczech i Czechach

Wejście nowego wariantu koronawirusa – Omikron – do Niemiec jest bardzo prawdopodobne. Minister spraw społecznych Hesji, Kai Klose, napisał na Twitterze, że pasażer wracający z RPA może być zakażony nową mutacją koronawirusa. Pacjent zakażony jest na kwarantannie domowej. Badania wykazały kilka mutacji typowych dla Omikron, ale pełne sekwencjonowanie materiałów badawczych wciąż nie zostało zakończone.

reklama

Polityk Klose apeluje, aby osoby, które w ciągu ostatniego tygodnia powróciły do Niemiec z południowej Afryki, ograniczyły kontakty i poddały się testom.

Czechy również podejrzewają pojawienie się nowego wariantu koronawirusa. Jedna podejrzana próbka została wykryta testem PCR. Osoba nie zgłosiła wjazdu do Republiki Czeskiej zza granicy RPA, ale z Namibii. Kobieta przebyła przez RPA i Zjednoczone Emiraty Arabskie, a na jej kontakty ustala się obecnie plan.

reklama

Z powodu pojawienia się nowego, bardziej agresywnego wariantu koronawirusa, rząd czeski wprowadził w piątek nowe regulacje związane z podróżami. Obecnie zakazuje on Czechom podróży do wyżej wymienionych krajów, a obowiązkowe testy i kwarantanna obowiązują tych, którzy przebywali na tym obszarze w ciągu ostatnich 14 dni.

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
777
27 listopada 2021 13:18

Podajcie teraz jakie warianty depresji i zaburzeń psychicznych wywołały u ludzi te cyrki covidowe. Wieczne straszenie i wpychanie w niepewność wyrządziło więcej krzywdy niż ta cała plandemia.

12345677u899
27 listopada 2021 17:29

Powoli wychodzi, że straszenie ludzi nie dawało oczekiwanych rezultatów bo Ci nie szczepią się nieskuteczną szczepionką (właśnie kolejny zaszczepiony znajomy otrzymał pozytywny wynik i siedzi w domu) więc ups, wyszedł kolejny wariant. Bardziej groźny, bardziej złowieszczy (pamiętacie jeszcze wariant MU wymyślony latem? Wszyscy go wtedy olali i cudownie znikł).

Polecane