fbpx
-3 C
Olsztyn
wtorek, 30 listopada, 2021
reklama

Coraz większy problem w Szpitalu Dziecięcym. Gwałtowny wzrost zakażeń Covid-19

reklama

W Dziecięcym Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie zwiększono liczbę łóżek Covid z 25 do 35. Powodem jest „liczba zakażeń wymagających leczenia szpitalnego, niespotykana wśród dzieci”.

Olsztyński Szpital Dziecięcy poinformował w piątek, że liczba zakażeń wymagających leczenia szpitalnego wśród dzieci gwałtownie rośnie.

„Wszyscy pacjenci mają gorączkę oraz pilne wskazania do hospitalizacji. Większość z nich ma na tyle nasiloną duszność, że wymaga podawania tlenu” – mówi cytowana w szpitalnym komunikacie lek. Anna Zdanowska-Ruskań, kierownik Oddziału Chorób Zakaźnych dla Dzieci w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

reklama

Dodała, że najmłodsze przyjęte dziecko z COVID-19 miało 2 tygodnie. Lekarze oceniaja, że coraz więcej jest małych dzieci: niemowląt i kilkulatków.

„Decyzją wojewody warmińsko-mazurskiego zwiększyliśmy bazę łóżek covidowych z 25 do 35. Przeorganizowaliśmy pracę Oddziału Chorób Zakaźnych dla Dzieci, tworząc dwa poziomy covidowe i jeden poziom niecovidowy dla dzieci z innymi chorobami zakaźnymi” – poinformowała dyrektor szpitala dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek. Dodała, że 29 łóżek jest już zajętych.

Czytaj też:  Sondaż: ponad 40 proc. Polaków chciałoby referendum ws. obecności w UE

Poinformowano, że dzieci przebywające w szpitalu powyżej 12 lat nie są zaszczepione, a rodzice najmłodszych pacjentów także są niezaszczepieni.

„Codziennie przyjmujemy po kilkanaścioro dzieci z takimi objawami zakażenia koronawirusem, jak: wysoka gorączka, uporczywy kaszel, biegunka i duże osłabienie” – powiedział pediatra i lekarz medycyny rodzinnej Sławomir Ogórek. Dodał, że w większości rodzice chorych dzieci nie są zaszczepieni.

Europejska Agencja Leków zaleciła w czwartek, aby szczepionka opracowana przez BioNTech i Pfizer została zatwierdzona dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Dla dzieci dawka będzie niższa niż dla dorosłych.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama