24 C
Olsztyn
wtorek, 6 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Coraz większy problem w Szpitalu Dziecięcym. Gwałtowny wzrost zakażeń Covid-19

OlsztynCoraz większy problem w Szpitalu Dziecięcym. Gwałtowny wzrost zakażeń Covid-19

W Dziecięcym Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie zwiększono liczbę łóżek dla pacjentów z COVID-19 z 25 do 35. Powodem jest niezwykle wysoka liczba zakażeń wymagających leczenia szpitalnego, szczególnie wśród małych dzieci.

reklama

„Wszyscy pacjenci mają gorączkę oraz pilne wskazania do hospitalizacji. Większość z nich ma duszność na tyle nasiloną, że wymaga podawania tlenu”- powiedziała dr Anna Zdanowska-Ruskań, kierownik Oddziału Chorób Zakaźnych dla Dzieci w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie, cytowana w szpitalnym komunikacie. Przyjęte do szpitala dziecko z COVID-19 miało zaledwie 2 tygodnie. Lekarze zauważają wzrost liczby zakażeń wśród niemowląt i kilkulatków.

Dyrektor szpitala dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek poinformowała, że decyzją wojewody warmińsko-mazurskiego zwiększono liczbę łóżek covidowych w szpitalu z 25 do 35. 29 łóżek jest już zajętych. Ponadto pracę Oddziału Chorób Zakaźnych dla Dzieci przeorganizowano, tworząc dwa poziomy covidowe i jeden poziom niecovidowy dla dzieci z innymi chorobami zakaźnymi.

reklama

Pediatra i lekarz medycyny rodzinnej Sławomir Ogórek podkreślił, że codziennie przyjmowane są po kilkanaścioro dzieci, które charakteryzują się objawami zakażenia koronawirusem, takimi jak: wysoka gorączka, uporczywy kaszel, biegunka i duże osłabienie. Niestety, większość rodziców dzieci, które trafiają do szpitala z powodu COVID-19, nie jest zaszczepiona.

Europejska Agencja Leków zaleciła zatwierdzenie szczepionki dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat opracowanej przez BioNTech i Pfizer, jednak nadal wiele dzieci musi walczyć z chorobą bez odpowiedniej ochrony.

reklama

Źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
sędzina
26 listopada 2021 12:43

Dziwnym trafem dopiero jak pojawiły sie szczepionki na horyzoncie to wówczas hospitalizacja i nasilenie objawów u dzieci, a jeszcze rok temu dzieci w ogóle nie chorowały. Cały czas to śmierdzi, cały czas brak logiki i dalsza kompletna niespójność faktów.

On
30 listopada 2021 00:40

Cyk dodatek wypłaty

Popularne
Ogłoszenia