fbpx
-1 C
Olsztyn
niedziela, 28 listopada, 2021
reklama

Pies uratował życie swojemu panu. Został zaatakowany nożem

reklama

Owczarek niemiecki, pracujący w placówce straży granicznej w Braniewie, zatrzymał mężczyznę, który prawdopodobnie włamał się na stację benzynową. Podczas próby aresztowania pogranicznik został zaatakowany przez mężczyznę ostrym narzędziem, a potem obezwładniony przez psa.

Przedstawiciel warmińsko-mazurskiej Straży Granicznej Mirosław Aleksandrowicz powiedział, że Jagar jest owczarkiem niemieckim, służącym w tej formacji od 8 lat. Jagar mieszka ze swoim panem i uczestniczy z nim we wszystkich akcjach.

„Na jednej ze stacji paliw w gminie Braniewo doszło do włamania z kradzieżą. Wówczas policjanci poprosili o pomoc naszego funkcjonariusza i jego psa. Jagar podjął trop i doprowadził do opustoszałego budynku” – podała Aleksandrowicz.

reklama

Na widok patrolu mężczyzna próbował uciec. Oficer ostrzegł, że jego pies zaatakuje, gdy ucieknie. Usłyszawszy to, 34-latek zaatakował policjanta ostrym narzędziem. Następnie pies powalił napastnika na ziemię. Zrobił to bez polecenia swojego pana, ponieważ jest tak wyuczony. Wskoczył na napastnika i powalił go na ziemię.

Czytaj też:  Kim jest ten mężczyzna? Rozwiązanie zagadki uderzy go po kieszeni

Aleksandrowicz powiedziała, że Jagar ma na swoim koncie wiele sukcesów, m.in. odnalazł osoby zagubione w lesie. „Jest to pies tropiący, który nie daje się nikomu przekupić niczym, nie reaguje na komendy innych osób poza swoim opiekunem. Wiem, bo próbowałam to zrobić, bezskutecznie” – przyznała Aleksandrowicz.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama