18 C
Olsztyn
poniedziałek, 29 maja, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Pies uratował życie swojemu panu. Został zaatakowany nożem

BraniewoPies uratował życie swojemu panu. Został zaatakowany nożem

Owczarek niemiecki, który działa w placówce straży granicznej w Braniewie, zapobiegł próbie włamania na stację benzynową i zaatakował mężczyznę, który był podejrzewany o czyn kryminalny. Podczas próby aresztowania, pogranicznik został zaatakowany przez mężczyznę ostrym narzędziem, jednak pies odparł atak i obezwładnił napastnika.

reklama

Zgodnie z opinią przedstawiciela warmińsko-mazurskiej Straży Granicznej, Mirosława Aleksandrowicza, owczarek niemiecki o imieniu Jagar, służący w formacji od 8 lat, mieszka ze swoim panem i bierze udział we wszystkich akcjach.

Przed zdarzeniem doszło do włamania z kradzieżą przy stacji benzynowej w gminie Braniewo. Policjanci poprosili o pomoc Jagara i jego opiekuna. Pies natychmiast podjął trop i doprowadził do pustego budynku.

reklama

Gdy mężczyzna zobaczył patrol, próbował uciec. Jednak przygotowany oficer ostrzegł go, że jego pies zaatakuje, gdy zacznie uciekać. 34-letni podejrzany zaatakował funkcjonariusza ostrym narzędziem, ale na szczęście pies powstrzymał go przed zadaniem więcej krzywd. Bez polecenia swojego pana, pies stanął na drodze napastnika i powalił go na ziemię.

Według Aleksandrowicza Jagar ma na swoim koncie wiele sukcesów, takich jak odnalezienie zaginionych osób w lesie. „Jest to pies tropiący, który nie daje się nikomu przekupić,i nie reaguje na komendy innych osób poza swoim opiekunem” – powiedziała.

reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Wojtek Wojciech
26 listopada 2021 19:42

Kurde (mocniejsze by pewnie usunęli). Z tytyłu można wywnioskować, że to pies został zaatakowany nożem, a z pierwszego akapitu (pogrubionego), że „pogranicznik został zaatakowany […], a potem obezwładniony przez pasa” – to co? Pies obezwładnił pogranicznika? Czy zatrudniacie analfabetów? A nawet jak robią to pro bono, dla praktyki, to chyba ktoś to sprawdza?

Popularne
Ogłoszenia