fbpx
4 C
Olsztyn
czwartek, 2 grudnia, 2021
reklama

W piątek w szpitalach na Warmii i Mazurach przebywało 507 chorych z COVID-19

reklama

Służby wojewody przekazały, że w szpitalach na Warmii i Mazurach przebywało w piątek 507 osób z COVID-19, w tym 41 pacjentów podłączonych do respiratorów. Liczba hospitalizowanych wzrosła o ponad 130 osób.

„W szpitalach w woj. warmińsko-mazurskim zajętych jest obecnie 507 z 822 dostępnych łóżek covidowych (62 proc.), w tym 41 ze 102 respiratorów (40 proc.)” – poinformował rzecznik prasowy wojewody Krzysztof Guzek.

Przez ostatni tydzień w regionie przybyło 134 hospitalizowanych. W miniony piątek zajęte były 373 z 665 łóżek (56 proc.) oraz 43 na 85 respiratorów (51 proc.).

reklama

„W przyszłym tygodniu po raz kolejny będziemy zwiększać bazę łóżkową. Dojdzie 12 łóżek covidowych w Nowym Mieście Lubawskim i 25 łóżek w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie” – przekazał Guzek.

Jak przypomniał, większość pacjentów w szpitalach, którzy ciężko przechodzą chorobę, to osoby niezaszczepione.

Czytaj też:  WHO: pandemia Covid-19 potrwa rok dłużej niż to konieczne

W piątek Szpital Tymczasowy w Szczytnie zamieścił w mediach społecznościowych komunikat o tym, że do tej placówki został przyjęty pacjent w stanie ciężkim z powodu niewydolności oddechowej w przebiegu COVID-19.

„23 lata, niezaszczepiony, zaintubowany. Można było uniknąć tej tragedii, należy się szczepić” – podkreślono w komunikacie.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek, że na Warmii i Mazurach wykryto 858 nowych przypadków zakażeń koronawirusem, 14 osób zmarło na COVID-19, a osiem z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. W regionie na kwarantannie przebywa obecnie blisko 22,3 tys. osób.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama