22 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Uczniowie ZPE jadą reprezentować Olsztyn na pływackich mistrzostwach ludzi z niepełnosprawnościami

WiadomościUczniowie ZPE jadą reprezentować Olsztyn na pływackich mistrzostwach ludzi z niepełnosprawnościami

 Kasia, Adrian, Jakub, Jerzy, Kuba i Olek z Zespołu Placówek Edukacyjnych jako jedyna uczniowska drużyna z Warmii i Mazur wezmą udział w IV Gali Halliwick Polska w Krakowie. Dziś (18.11) odebrali stroje reprezentacyjne z rąk Wandy Agnieszki Jabłońskiej, dyrektor ZPE.

reklama


Zawody Halliwick Polska rozpoczynają się w sobotę 20 listopada z udziałem 60 uczniów szkół specjalnych z 15 miast Polski, m.in. Warszawy, Białegostoku, Wrocławia i Rzeszowa. Już po raz piąty uczestniczyć będzie w nich drużyna olsztyńskiego ZPE. 

Z każdych zawodów młodzieży udało się przywieźć medale i puchary w kategorii indywidualnej i drużynowej. Raz zaklasyfikowali się nawet do kadry narodowej mistrzostw ludzi niepełnosprawnych w pływaniu.  Udział w Gali Halliwick to dla nich nie tylko przygoda i sportowe emocje, ale także trening umiejętności społecznych, zdobywanie kompetencji potrzebnych w codziennym życiu.  

reklama

Uczniowie ZPE jadą reprezentować Olsztyn na pływackich mistrzostwach ludzi z niepełnosprawnościami sport Wiadomości, Olsztyn
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane