fbpx
11 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Pożar odpadów foliowych wciąż trwa, pociągi nadal nie kursują

ElblągPożar odpadów foliowych wciąż trwa, pociągi nadal nie kursują

Strażacy nadal walczą z pożarem na składowisku odpadów foliowych w Gronowie Górnym koło Elbląga. Gaśnicza akcja może potrwać jeszcze kilka godzin. W związku z pożarem pociągi na trasie Elbląg-Bogaczewo nadal są wstrzymane.

reklama

Według Krzysztofa Karolkiewicza, rzecznika prasowego elbląskiej straży pożarnej, strażacy wciąż pracują w wąskiej specjalistycznej odzieży przeciwpożarowej i aparatach tlenowych. Kontrolę jakości powietrza prowadzi Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Na szczęście nie wykryto w nim szkodliwych substancji. Nikt nie ucierpiał w wyniku pożaru.

Północnej Warszawie Plus. podaje, że w wyniku pożaru na składowisku nad torami kolejowymi Elbląg-Bogaczewo uszkodzona została sieć trakcyjna na długości około 300 metrów. Niestety, uszkodzeniu uległ także słup sieci trakcyjnej oraz szyny w obu torach. Tym samym ruch kolejowy na linii Elbląg-Bogaczewo pozostaje wstrzymany. W związku z tym PolRegio wprowadziło autobus zastępczy na odcinku Elbląg-Bogaczewo, a dalekobieżne pociągi PKP Intercity zostaną przekierowane przez miasto Iława. Pasażerowie proszeni są o śledzenie informacji na tablicach oraz w komunikatach dystrybuowanych na dworcach i przystankach.

reklama
Wielki pożar strawił budynki i samochody

Źródło: PAP, fot. KW PSP Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Wielki pożar strawił budynki i samochody

Wielki pożar strawił budynki i samochody
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji