fbpx
-2 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Pożar odpadów foliowych wciąż trwa, pociągi nadal nie kursują

reklama

Strażacy wciąż gaszą pożar na składowisku odpadów foliowych w Gronowie Górnym koło Elbląga.. Zapowiedzieli, że akcja gaśnicza potrwa jeszcze kilka godzin, a pociągi na trasie Elbląg-Bogaczewo nadal będą wstrzymane.

Krzysztof Karolkiewicz, rzecznik prasowy elbląskiej straży pożarnej, poinformował, że strażacy nadal walczą z pożarem w firmie zajmującej się recyklingiem odpadów z tworzyw sztucznych. „Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska wciąż prowadzi monitoring powietrza. Mimo że pomiary nie wskazują nic złego, strażacy pracują w aparatach tlenowych” – powiedział Karolkiewicz. Nikt nie został ranny.

Gdy wybuchł pożar w pobliżu torów kolejowych, ruch pociągów na linii Elbląg-Bogaczewo został wstrzymany. „Pożar w zakładzie koło linii kolejowej pod Elblągiem uszkodził sieć trakcyjną na długości ok. 300 merów. Uszkodzony jest słup sieci trakcyjnej. Stwierdzono uszkodzenia szyn w obu torach” poinformowały w komunikacie PKP PLK. Dodano, że wciąż nie można wskazać, kiedy zostanie przywrócony ruch pociągów.

Czytaj też:  Sezon grzewczy ruszył pełną parą. Są pierwsze ofiary
reklama

Zmiany dotyczą m.in. ruchu pociągów przez stację Elbląg w kierunku Olsztyna, Trójmiasta, Szczecina i Malborka. Pociągi dalekobieżne PKP Intercity zostaną przekierowane przez Iławę zmienioną trasą. Na odcinku Elbląg – Bogaczewo przedsiębiorstwo PolRegio wprowadziło autobus zastępczy.

Pasażerowie są informowani o zmianach na dworcach i przystankach oraz w pociągach.

źródło: PAP, fot. KW PSP OLSZTYN

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama