20 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Mężczyźni z nastolatkiem okradali kontenery z używaną odzieżą

EłkMężczyźni z nastolatkiem okradali kontenery z używaną odzieżą

Dwóch mężczyzn w wieku 20 i 24 lat oraz nieletni zostali zatrzymani przez policję pod zarzutem kradzieży pojemnika na używaną odzież. Cała sytuacja miała miejsce w gminie Prostki na Mazurach. Właściciel kontenera oszacował swoją stratę na ponad tonę odzieży przeznaczonej na cele charytatywne.

reklama

Funkcjonariusze zostali poinformowani anonimowym telefonem o kradzieży pojemnika na odzież. Po przybyciu na miejsce, zauważyli dwóch mężczyzn i nastolatka ładujących do busa torby z ubraniami.

Po dokonaniu kontroli okazało się, że osoby te nie były uprawnione do odbierania odzieży z pojemników, a w ich samochodzie przetrzymywano kilkadziesiąt worków z tekstyliami. “Właściciel kontenerów zgłosił kradzież nie mniej niż tony tych tekstyliów” – powiedziała sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz z ełckiej policji.

reklama

Obaj mężczyźni zostali postawieni w stan oskarżenia za kradzież, za co mogą otrzymać nawet do pięciu lat pozbawienia wolności. Sprawa nietrzeźwej osoby młodej trafi do sądu rodzinnego. Policja odkryła, że był on na ucieczce z ośrodka wychowawczego dla młodzieży i pomagał złodziejom, aby uzyskać kilka groszy.

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Falisty
17 listopada 2021 15:17

Te tekstylia nie są zbierane na cele charytatywne, tylko w celach biznesowych. Z całego utargu firma przelewa dla PCK o ile dobrze pamiętam 2% wartości.

Polecane
Ogłoszenia