fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Mężczyźni z nastolatkiem okradali kontenery z używaną odzieżą

reklama

Policja poinformowała w środę, że dwóch mężczyzn i nastolatek zostali zatrzymani pod zarzutem kradzieży kontenera służącego do zbiórki używanej odzieży na cele charytatywne. Właściciel kontenera oszacował, że skradziono ponad tonę tekstyliów.

Zatrzymanie miało miejsce w gminie Prostki na Mazurach. Policja otrzymała anonimowy donos telefoniczny, że ktoś opróżnił pojemnik używany do zbierania tekstyliów na cele charytatywne.

Na miejscu zdarzenia policja złapała dwóch mężczyzn w wieku 20 i 24 lata oraz 15-latka ładujących do busa torby pełne ubrań.

reklama

„W trakcie interwencji okazało się, że mężczyźni nie są uprawnieni do odbioru odzieży z tego typu pojemników, a w ich pojeździe policjanci ujawnili kilkadziesiąt worków z odzieżą. Właściciel kontenerów zgłosił kradzież nie mniej niż tony tych tekstyliów” – przekazała sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz z ełckiej policji.

Czytaj też:  Kobieta nożem zaatakowała nową partnerkę byłego konkubenta

Dwóm zatrzymanym mężczyznom postawiono zarzut kradzieży, za co groził kara pozbawienia wolności do lat pięciu. Sprawa nastolatka trafi do sądu rodzinnego. „Okazało się, że jest on na ucieczce z młodzieżowego ośrodka wychowawczego i pomagał im, żeby zarobić trochę pieniędzy” – podała policja.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama