fbpx
-7 C
Olsztyn
wtorek, 7 grudnia, 2021
reklama

Hal Urania. Kolejny etap prac

reklama

Trwa remont Hali Widowiskowo-Sportowej Urania. Wykonawca prawie kończy rozbiórkę i zaczyna budować nowe konstrukcje.

Modernizacja wysłużonej hali to jedna z najważniejszych i najbardziej oczekiwanych inwestycji realizowanych obecnie w Olsztynie. Urania zachowa swój charakterystyczny kształt, ale zastosowane rozwiązania sprawią, że będzie to nowoczesny obiekt.

Kończymy rozbiórkę budynku hali głównej. Mogę powiedzieć, że istniejący budynek hali (lub obecny) pozostanie i zostanie wykorzystany przy budowie obiektu. Prace rozbiórkowe powinny trwać około dwóch Kończymy prace rozbiórkowe głównego budynku hali – informuje dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej firmy Mirbud SA, Paweł Bruger. – Mogę potwierdzić, że istniejąca konstrukcja pierścienia hali pozostanie i zostanie wykorzystana do budowy obiektu.

reklama

Oprócz wylewania fundamentów następuje niezbędna wymiana gruntów. – W tym tygodniu ruszają również prace związane z montażem gruntowego wymiennika ciepła.

Oznacza to, że wykonawca wykona 66 nowych odwiertów. Ich głębokość dochodzi do 150 stóp. Nowa Urania będzie obiektem przyjaznym środowisku. Lodowisko będzie wyposażone w klimatyzację, wentylację z odzyskiem ciepła, pompy ciepła z odzyskiem ciepła oraz fotowoltaikę.

Czytaj też:  Z powodu covida odwołana premiera spektaklu

Hala będzie mogła funkcjonować jako samowystarczalny byt, gdy nie będą miały miejsca żadne wydarzenia. Po przebudowie obiekt będzie wykorzystywana do imprez sportowych, a także do organizacji widowisk i wydarzeń takich jak spektakle teatralne i operowe, projekcje filmowe, koncerty, kongresy, zjazdy, wystawy i targi. Na imprezy będzie można wykorzystać zarówno halę główną, jak i salę szkoleniowo-rozgrzewkową.

Wszystkie prace, których wartość to prawie 195 mln zł, mają zostać ukończone do III kwartału 2023 roku.

źródło: UM Olsztyn

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama