fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Ukradli 14 rowerów w ciągu 7 dni z tego samego budynku w centrum Olsztyna

reklama

Policja w Olsztynie aresztowała za włamanie 20-letnią kobietę i 27-letniego mężczyznę. Zrabowano 14 jednośladów, elektronarzędzia, klucze nasadowe i akcesoria wędkarskie – wszystkie zabrano z piwnicy jednego z budynków zlokalizowanych w centrum Olsztyna. Oboje przyznali się do kradzieży i włamania do tego domu. Prawo mówi, że zgodnie z kodeksem karnym mogą zostać skazani na nawet 10 lat więzienia.

Od 14 października 2021 do 20 października 2021 w jednym z bloków w centrum Olsztyna zaginęło 14 rowerów, elektronarzędzi, sprzętu wędkarskiego i kompletów kluczy. Taką wartość skradzionego majątku oszacowano na około 42.000 zł.

Śledztwo prowadzone przez policję doprowadziło do zidentyfikowania sprawców i aresztowania mężczyzny i kobiety odpowiedzialnych za przestępstwo z włamaniem. Za serią włamań do piwnicy stała 20-letnia kobieta i jej 27-letni kolega. Ukradli mienie o wartości blisko 42 tys. zł. Oboje zostaliśmy aresztowani i umieszczeni w celi policyjnej, gdzie po przesłuchaniu przyznaliśmy się do kradzieży i włamań.

Czytaj też:  Szpitale wprowadzają ograniczenia w odwiedzinach pacjentów
reklama

W trakcie działań policyjnych natrafiono na miejsce, w którym sprawcy przechowywali skradziony łup. Większość majątku została odzyskana i zwrócona prawowitym właścicielom jeszcze tego samego dnia. 20-letniej kobiecie i jej 27-letniemu przyjacielowi grozi teraz do 10 lat więzienia.

źródło: KMP Olsztyn

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama