6 C
Olsztyn
niedziela, 19 maja, 2024
reklama

Nowa Lewica wybrała współprzewodniczących

OlsztynNowa Lewica wybrała współprzewodniczących

Partia Nowa Lewica wyłoniła swoich współprzewodniczących w kolejnych województwach w weekend. Wybory odbyły się m.in. w Łodzi, Warmii-Mazurach, Lublinie, Kujawsko-Pomorskim, Świętokrzyskiem oraz Zachodniopomorskim. Wybrano Tomasza Trelę, Dariusza Wieczorka oraz Andrzeja Szejnę, którzy zostali nowymi współprzewodniczącymi partii.

reklama

“Reszta stanowych zjazdów partii została odłożona na inny termin. W ten weekend wybrano władze Nowej Lewicy w kolejnych województwach. Za trzy tygodnie zakończą się kongresy wojewódzkie, a Nowa Lewica, formacja polityczna złożona z dawnego SLD i Wiosny Roberta Biedronia, rozpocznie swą ofensywę programową” – powiedział rzecznik Nowej Lewicy, Artur Jaskulski.

W sobotę i niedzielę wybrano nowych współprzewodniczących w kilku województwach. W Łodzi zostali wybrani Tomasz Trela ​​z SLD oraz Anita Sowińska z Wiosny, Władysław Mańkut z SLD oraz Monika Falej z Wiosny w Warmii-Mazurach. W Lublinie zostali wybrani Jacek Czerniak z SLD oraz Sylwia Buźniak. W Kujawsko-Pomorskim wybrano Piotra Hemmerlinga z SLD oraz Jacka Warczygłowę z frakcji Wiosna; w Świętokrzyskiem – Andrzeja Szejnę z frakcji SLD oraz Grzegorza Żmudę z frakcji Wiosna, a w Zachodniopomorskim – Dariusza Wieczorka z frakcji SLD i Katarzynę Kotulę z frakcji Wiosna.

reklama

W dniu 9 października wybrano już dwóch współprzewodniczących Nowej Lewicy: Włodzimierza Czarzastego z frakcji SLD oraz Roberta Biedronia z Wiosny. Wyłoniono także sekretarza generalnego i 1. wiceprzewodniczących Nowej Lewicy.

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Cześ
8 listopada 2021 08:16

Gratulacje dla Pani Moniki Dalej , ten drugi jest mi nieznany .

Polecane
Ogłoszenia