fbpx
-7 C
Olsztyn
wtorek, 7 grudnia, 2021
reklama

Śmierć polskiego żołnierza przy granicy polsko-białoruskiej

reklama

Żołnierze wykonujący zadania logistyczne w rejonie przygranicznym po przebudzeniu stwierdzili, że jeden z nich nie ma oznak życia, lekarz prowadzący mimo reanimacji ogłosił śmierć żołnierza 21. Brygady Strzelców Podhalańskich i zawiadomił 18. Dywizję Zmechanizowaną.

„W niedzielę 7 listopada br. rano żołnierze wykonujący zadania logistyczne na terenie przygranicznym (poza stanem wyjątkowym) obudzili się i stwierdzili, że jeden z nich nie ma oznak życia. Mimo reanimacji przybył lekarz na miejsce zdarzenia. Zmarł żołnierz brygady – poinformowała w niedzielę 18. Dywizja Zmechanizowana. gen. Tadeusz Buk.

Jak podkreślono, do incydentu doszło podczas odpoczynku żołnierzy. „Zmarły żołnierz nie wykonywał zadania bezpośrednio związanego z ochroną polskiej granicy. Pełnił funkcję eksperta ds. logistyki” – czytamy we wpisie.

Czytaj też:  Tusk: Polacy dostaną pieniądze z UE
reklama

Według doniesień „rodzina zmarłego jest objęta opieką psychologiczną przez przedstawicieli wojskowych”. Wyrazy współczucia rodzinie zmarłego wyraził na Twitterze rzecznik koordynatora ministra służb specjalnych Stanisław Żaryn.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama