fbpx
-3 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Warmińsko-mazurskie. Przez tydzień podwoiła się liczba zgonów i prawie podwoiła liczba zakażonych COVID-19

reklama

W piątek w woj. warmińsko-mazurskim zanotowano 614 zakażeń koronawirusem, co oznacza, że w porównaniu z zakażeniami z piątku w poprzednim tygodniu prawie podwoiła się liczba zakażonych COVID-19. Wolniej rośnie liczba osób podłączonych do respiratorów.

W piątek w regionie zanotowano 614 nowych zakażeń koronawirusem, a w szpitalach przebywa 237 osób – poinformował rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

Przed tygodniem zakażeń było 340, a w szpitalach leczono 156 osób. „Wolniej wzrasta liczba chorych wymagających pomocy respiratora, przez tydzień ta liczba wzrosła o 3 osoby, z 25 pacjentów do 28” – podał Guzek.

reklama

W piątek z powodu koronawirusa lub koronawirusa i chorób współistniejących zanotowano w regionie 8 zgonów, w miniony piątek zmarły 4 osoby. Przed rokiem 5 listopada w woj. warmińsko-mazurskim także zmarło 8 osób.

W porównaniu z sytuacją sprzed 2020 r. liczba zakażonych jest mniejsza. Guzek podał, że przed rokiem 5 listopada zanotowano w regionie 795 zakażeń, a do respiratorów było wówczas podłączonych 42 pacjentów.

Czytaj też:  Mandat za remont schodów do centrum handlowego Manhattan

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama