fbpx
-11 C
Olsztyn
środa, 8 grudnia, 2021
reklama

W szpitalach regionu przebywa aż 199 chorych z COVID-19

reklama

W szpitalach na Warmii i Mazurach przebywa w czwartek 199 osób z COVID-19, w tym 24 pacjentów podłączonych do respiratorów. W związku ze wzrostem liczby zakażeń i hospitalizacji przywracane będą kolejne oddziały covidowe – podały służby wojewody.

Rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek przekazał, że w szpitalach regionu zajętych jest 199 z dostępnych ogółem 425 łóżek covidowych, w tym 24 z 62 respiratorów.

Przypomniał, że osoby z COVID-19 są hospitalizowane w szpitalach tymczasowych w Szczytnie i Nidzicy, szpitalach powiatowych w Ostródzie i Lidzbarku Warmińskim, w szpitalu miejskim w Elblągu i w szpitalu dziecięcym w Olsztynie.

reklama

„Obecnie zajętych jest blisko 47 proc. łóżek covidowych i 39 proc. respiratorów, więc ten bufor bezpieczeństwa cały czas jest. Tak jak w przypadku poprzednich fal koronawirusa, staramy się wyprzedzać sytuację, czyli tworzyć więcej miejsc w szpitalach niż przybywa chorych. Ponieważ rośnie liczba zakażeń i hospitalizacji, więc przywracamy oddziały covidowe” – powiedział rzecznik.

Czytaj też:  Istotne zmiany organizacji ruchu na al. Piłsudskiego

Według Guzka w najbliższym czasie takie oddziały mają powstać w szpitalu wojskowym w Ełku i w szpitalach w Bartoszycach, Braniewie i w Nowym Mieście Lubawskim.

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że na Warmii i Mazurach wykryto 673 nowe przypadki zakażeń koronawirusem, dwie osoby zmarły na COVID-19, a dziewięć z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. W regionie na kwarantannie przebywa ponad 13,2 tys. osób.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama