20 C
Olsztyn
wtorek, 6 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W szpitalach regionu przebywa aż 199 chorych z COVID-19

WiadomościW szpitalach regionu przebywa aż 199 chorych z COVID-19

W czwartek szpitale w regionie zajmowały 199 z 425 łóżek covidowych, a 24 z 62 respiratorów były zajęte przez pacjentów z COVID-19. Z powodu wzrostu liczby zakażeń i hospitalizacji w szpitalach przywracane będą kolejne oddziały covidowe – poinformowała rzeczniczka prasowa wojewody warmińsko-mazurskiego.

reklama

Osoby z COVID-19 są leczone na oddziałach covidowych w szpitalach tymczasowych w Szczytnie i Nidzicy, szpitalach powiatowych w Ostródzie i Lidzbarku Warmińskim, w szpitalu miejskim w Elblągu i w szpitalu dziecięcym w Olsztynie – przypomniała rzeczniczka.

Zajętych jest obecnie prawie 47 proc. łóżek covidowych i 39 proc. respiratorów. W najbliższym czasie planowane jest otwarcie kolejnych oddziałów covidowych w szpitalu wojskowym w Ełku i w szpitalach w Bartoszycach, Braniewie i w Nowym Mieście Lubawskim.

reklama

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że na Warmii i Mazurach wykryto 673 nowe przypadki zakażeń koronawirusem, a dwie osoby zmarły na COVID-19, a dziewięć z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Ponad 13,2 tys. osób pozostaje na kwarantannie w regionie.

Źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia