fbpx
3 C
Olsztyn
czwartek, 2 grudnia, 2021
reklama

Szczoteczka soniczna, czy rotacyjna? Która jest lepsza? Co wybrać?

reklama

Szczoteczki elektryczne to skuteczne narzędzia do pielęgnacji jamy ustnej. Do wyboru mamy wiele różnych modeli, dlatego warto wiedzieć, który z nich spisze się najlepiej podczas codziennej pielęgnacji jamy ustnej.

Szczoteczki do zębów, dostępne obecnie na rynku, to wysoce zaawansowane technologicznie urządzenia, które pomagają nam coraz lepiej zadbać o zdrowie jamy ustnej. Czasy, kiedy wybieraliśmy odpowiednią szczoteczkę wyłącznie na postawie twardości jej włosia, bezpowrotnie mija. Na ich miejsce dziarsko wkroczyły szczoteczki elektryczne i soniczne, wyposażone w wiele dodatkowych funkcji ułatwiających jak najdokładniejsze mycie zębów. Warto bliżej poznać ich działanie by dowiedzieć się, które urządzenie warto wybrać do swojej codziennej higieny.

Szczoteczki soniczne i rotacyjne – mechanizm działania

Wiemy już, że szczoteczki elektryczne dużo efektywniej myją zęby, niż klasyczne modele manualne. Zanim jednak podejmiemy decyzję o zakupie konkretnego rodzaju urządzenia, warto poznać bliżej ich dokładne działanie.

Szczoteczka soniczna

reklama

Działanie tego rodzaju szczoteczki wynika z generowania fal dźwiękowych, które wprawiają włosie w ruch wymiatający. Sprawia to, że z naszej śliny, tlenu oraz pasty do zębów powstają mikroskopijne bąbelki, które w bardzo dokładny sposób usuwają płytkę nazębną nie tylko z powierzchni zębów, ale także z ciasnych przestrzeni pomiędzy nimi. Jest to innowacyjne rozwiązanie, gdyż wyłącznie mikrobąbelki są w stanie dotrzeć do niektórych miejsc, do których włosie szczoteczki nie ma dostępu.

Szczoteczka rotacyjna

Są to szczoteczki z okrągłą głowicą, która obraca się wokół własnej osi. Niektóre nowsze modele tego typu urządzeń posiadają dodatkowo ruchy pulsacyjne, których zadaniem jest dokładniejsze pozbywanie się płytki nazębnej z powierzchni zębów.

Szczoteczka soniczna czy szczoteczka rotacyjna – co wybrać?

Podczas wyboru odpowiedniego rodzaju szczoteczki warto zasugerować się własnymi oczekiwaniami. Jeżeli urządzenie, oprócz samego mycia zębów, ma dodatkowo wzmocnić nasze dziąsła poprzez masaż lub usuwać uciążliwe przebarwienia, najlepszym wyborem będzie szczoteczka soniczna. Jest to doskonałe urządzenie zwłaszcza dla osób zmagających się ze stanami zapalnymi bądź recesją dziąseł, gdyż jedną z funkcji tego urządzenia jest wykonywanie poprawiającego krążenie masażu, który działa wzmacniająco na dziąsła. Szczoteczki soniczne wykonują kilkadziesiąt ruchów wymiatających na minutę, usuwając dokładnie aż do 80% osadów powstałych na skutek picia kawy, herbaty lub wina sprawiając, że przebarwienia przestaną być naszym problemem, a biały uśmiech stanie się codziennością.

Czytaj też:  Pomóżmy owadom zapylającym!

Urządzenie soniczne mają przeważnie wyższą cenę, niż szczoteczki rotacyjne, jednak główną różnicą pomiędzy nimi jest prędkość – szczoteczki soniczne są dużo szybsze, przez co w dokładniejszy sposób myją nasze zęby.

Szczoteczka do zębów – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim, na technikę mycia zębów. Niezależnie od szczoteczki, którą wybierzemy, należy czyścić zęby w prawidłowy sposób. Nie wszyscy jednak do końca wiemy, jak powinniśmy to robić, aby osiągnąć właściwy efekt i nie spowodować niepotrzebnych podrażnień. W przypadku takich wątpliwości warto wybrać inteligentną szczoteczkę, która za pomocą aplikacji zainstalowanej w naszym smartfonie udzieli nam cennych wskazówek i pomoże udoskonalić technikę mycia zębów. Tego typu urządzenia możemy znaleźć w ofercie sklepu marki Oclean pod adresem https://oclean.pl, która jest obecnie jednym z liderów na rynku nowoczesnych urządzeń przeznaczonych do pielęgnacji jamy ustnej.

Podsumowanie

Biorąc pod uwagę ogólne działanie szczoteczek, wersja soniczna wypada znacznie korzystniej. Nie oznacza to jednak, że szczoteczek rotacyjnych nie warto używać w ogóle – decyzja należy do nas samych i powinna wynikać z oczekiwań, jakie mamy co do efektów końcowych mycia zębów. Warto także podkreślić, że nawet najlepsze urządzenie nie zastąpi regularnych wizyt u stomatologa. Mycie zębów należy traktować wyłącznie jako niezbędny, codzienny zabieg pielęgnacyjny.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama