fbpx
-0 C
Olsztyn
piątek, 3 grudnia, 2021
reklama

29-latka straciła 130 tys. zł. Uwierzyła „pracownikom” banku

reklama

29-letnia mieszkanka Olsztyna straciła 130 tys. zł – przelała pieniądze na konto oszustów, którzy podając się za pracowników banku wmówili kobiecie, że na jej dane zaciągnięto kredyty i w związku z tym powinna przelać pieniądze na inne konto.

„Tym razem ofiarą oszustów podających się za pracowników banku padła 29-letnia mieszkanka Olsztyna. Kobieta wykazała się wyjątkową niefrasobliwością w kontakcie z obcą osobą dzwoniącą na jej numer telefonu. Ofiara oszustwa, nie czując zagrożenia, podała swojemu rozmówcy hasła i kody do swojego konta bankowego. Na tej podstawie, oszuści dokładnie wiedzieli, jakie środki są zgromadzone na rachunku oraz jakie transakcje były wykonywane w ostatnim czasie” – poinformował oficer prasowy olsztyńskiej policji Andrzej Jurkun.

29-latka uwierzyła rozmówcy, że jej oszczędności mogą być zagrożone, i że na jej dane zostały zaciągnięte kredyty gotówkowe. „Na tej podstawie, nie weryfikując wcześniej tych informacji, kobieta zgodnie z instrukcją podaną przez oszusta wypłacała pieniądze ze swojego rachunku bankowego, a następnie wpłacała je na podawane na bieżąco przez fałszywego pracownika banku przesyłane kody blik. Działając w ten sposób, kobieta straciła pieniądze” – podał policjant.

Czytaj też:  Światowa marka hotelowa wchodzi na olsztyński rynek
reklama

Jurkun podkreślił, że oszust podający się za pracownika banku był na tyle bezczelny, że następnego dnia ponownie zadzwonił do 29-latki. „Tym razem, kobieta była bardziej ostrożna i nie zgodziła się na taką formę kontaktu oraz przekazał mężczyźnie informację, że sprawa została zgłoszona na policję. Na hasło +policja+ połączenie zostało przerwane i kontakt z oszustem urwał się na dobre” – podał Jurkun.

Policjant zaapelował, by nigdy nie przekazywać pieniędzy obcym osobom, ani nie przesyłać ich na podane przez oszustów numery kont, czy z wykorzystaniem kodów BLIK. „Zadbajmy o prawidłowe zabezpieczanie swoich danych osobowych, haseł i numerów dostępowych do portali i komunikatorów” – podkreślił.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

10 KOMENTARZY

10 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama