-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

29-latka straciła 130 tys. zł. Uwierzyła „pracownikom” banku

Olsztyn29-latka straciła 130 tys. zł. Uwierzyła "pracownikom" banku

29-letnia mieszkanka Olsztyna straciła 130 tys. zł – przelała pieniądze na konto oszustów, którzy podając się za pracowników banku wmówili kobiecie, że na jej dane zaciągnięto kredyty i w związku z tym powinna przelać pieniądze na inne konto.

reklama

„Tym razem ofiarą oszustów podających się za pracowników banku padła 29-letnia mieszkanka Olsztyna. Kobieta wykazała się wyjątkową niefrasobliwością w kontakcie z obcą osobą dzwoniącą na jej numer telefonu. Ofiara oszustwa, nie czując zagrożenia, podała swojemu rozmówcy hasła i kody do swojego konta bankowego. Na tej podstawie, oszuści dokładnie wiedzieli, jakie środki są zgromadzone na rachunku oraz jakie transakcje były wykonywane w ostatnim czasie” – poinformował oficer prasowy olsztyńskiej policji Andrzej Jurkun.

73-latek z Olsztyna stracił ponad 26 tys. zł

29-latka uwierzyła rozmówcy, że jej oszczędności mogą być zagrożone, i że na jej dane zostały zaciągnięte kredyty gotówkowe. „Na tej podstawie, nie weryfikując wcześniej tych informacji, kobieta zgodnie z instrukcją podaną przez oszusta wypłacała pieniądze ze swojego rachunku bankowego, a następnie wpłacała je na podawane na bieżąco przez fałszywego pracownika banku przesyłane kody blik. Działając w ten sposób, kobieta straciła pieniądze” – podał policjant.

reklama

Jurkun podkreślił, że oszust podający się za pracownika banku był na tyle bezczelny, że następnego dnia ponownie zadzwonił do 29-latki. „Tym razem, kobieta była bardziej ostrożna i nie zgodziła się na taką formę kontaktu oraz przekazał mężczyźnie informację, że sprawa została zgłoszona na policję. Na hasło +policja+ połączenie zostało przerwane i kontakt z oszustem urwał się na dobre” – podał Jurkun.

Ponad 270 tys. zł straciła 63-latka z Olsztyna

Policjant zaapelował, by nigdy nie przekazywać pieniędzy obcym osobom, ani nie przesyłać ich na podane przez oszustów numery kont, czy z wykorzystaniem kodów BLIK. „Zadbajmy o prawidłowe zabezpieczanie swoich danych osobowych, haseł i numerów dostępowych do portali i komunikatorów” – podkreślił.

reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

10 KOMENTARZY

10 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
jaco
4 listopada 2021 09:21

Szkoda dziewczyny. Widać, że pracowita i oszczędna. W wieku 29 lat mieć taką kasę to już coś…. Ale jednocześnie za głupia i naiwna by mieć taką kasę skoro poszła na taki przekręt

Tomasz
4 listopada 2021 06:48

Skąd wiedzieli, że ma tyle na koncie?

Popularne

61-latek chciał zarobić, a stracił 460 tys. zł