14 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Szpitale wprowadzają ograniczenia w odwiedzinach pacjentów

WiadomościSzpitale wprowadzają ograniczenia w odwiedzinach pacjentów

Coraz więcej szpitali w województwie warmińsko-mazurskim wprowadza ograniczenia lub zakazy odwiedzin pacjentów ze względu na rosnącą liczbę przypadków zakażeń COVID-19 oraz grypy.

reklama

Szpital wojewódzki w Elblągu wprowadził od wtorku zakaz odwiedzin. W wyjątkowych sytuacjach dopuszczalna jest jedna osoba, bez objawów infekcyjnych ani COVID-19, po uzgodnieniu z lekarzem dyżurnym. W oddziałach pediatrycznych dopuszczono jedną osobę opiekuna dla dziecka. Podczas porodów rodzinnych może uczestniczyć jedna osoba towarzysząca z zachowaniem reżimu sanitarnej i procedur.

Zakaz odwiedzin obowiązuje już w szpitalu Pro Medica w Ełku i w szpitalu dziecięcym w Olsztynie. W szpitalu wojewódzkim w Olsztynie, osoby odwiedzające chorych muszą wykazać, że są zaszczepione lub że aktualnie nie są zakażone. Mogą być w jednej sali tylko dwie osoby.

reklama

Ograniczenia w wizytach pacjentów wynikają z rosnącej liczby zakażeń koronawirusem i grypą. Rodziny pacjentów proszone są, aby dostosować się do wytycznych i skracać czas odwiedzin.

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ala
2 listopada 2021 16:49

Teraz nasi najbliżsi będą umierali w samotności w szpitalach.

Polecane
Ogłoszenia