fbpx
2 C
Olsztyn
czwartek, 2 grudnia, 2021
reklama

Kraska: szczyt zachorowań – prawdopodobnie na przełomie listopada i grudnia

reklama

Najnowsze prognozy przewidują, że szczyt zachorowań będzie na przełomie listopada i grudnia. Decyzje o ewentualnym zaostrzeniu obostrzeń będą zależeć od wzrostu liczby zakażeń w tym tygodniu – powiedział we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Wiceminister zdrowia był pytany w „Sygnałach Dnia” Polskiego Radia o ewentualne regionalne lockdowny i zaostrzenie obostrzeń.

„Ten tydzień będzie dość ważny – zobaczymy, jaka jest utrzymująca się tendencja. Czy to jest tendencja wzrostowa na poziomie 100 procent, 110 procent – jak mieliśmy już w poprzednich dniach, czy to będzie zdecydowanie mniejsza tendencja wzrostowa” – powiedział Kraska. „Ta decyzja, jeśli będzie podejmowana, to będą najbliższe dni. Na dzień dzisiejszy takich decyzji nie ma” – dodał.

reklama

Dopytywany o nowe zalecenia dotyczące liczby osób w komunikacji miejskiej, przyznał, że MZ rozważa wydanie nowych zaleceń. „Ale to będzie punktowo, najczęściej powiatami, oczywiście z wyłączeniem osób, które są zaszczepione” – powiedział

Czytaj też:  Pozytywna prognoza wirusologa odnośnie nowej fali zakażeń

Zwrócił uwagę, że prawie codziennie zbiera się z Ministerstwie Zdrowia sztab, podczas którego resort otrzymuje dane z Polski wschodniej, gdzie odnotowywanych jest najwięcej zakażeń. Jak dodał, niepokojące sygnały docierają też z woj. zachodniopomorskiego, śląskiego, małopolskiego. „Tam nowych przypadków jest coraz więcej, ale także więcej jest zajętych łóżek” – poinformował.

„Najnowsze prognozy przewidują, że szczyt zachorowań będzie na przełomie listopada i grudnia. Czy tak się stanie – trudno powiedzieć. Epidemia nie czyta naszych prognoz, tak jak pokazały poprzednie miesiące – nie zawsze się one sprawdzają” – powiedział Kraska.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama