fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 6 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Kolejni kierowcy bez prawa jazdy, bo jechali przez Olsztyn zbyt szybko

Wiadomości Kolejni kierowcy bez prawa jazdy, bo jechali przez Olsztyn zbyt szybko

Według obowiązujących przepisów, kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h, straci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Przekonało się o tym dwóch młodych mężczyzn, którzy pędzili ulicami miasta ponad 100 km/h.

Wczoraj policjanci olsztyńskiej drogówki zatrzymali opla, który jechał ulicą Lubelską z prędkością 110 km/h, w terenie zabudowanym. Kierujący nim 34-latek przekroczył prędkość o 60 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Dwie godziny później na ulicy Altyleryjskiej kolejny mieszkaniec Olsztyna stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość. 21-latek jechał z prędkością 127 km/h. Swoim fordem przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 77 km/h.
Policja przypomina – od maja 2015 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące ruchu drogowego, zgodnie z którymi, kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy.
Jeżeli, mimo utraty prawa jazdy, taka osoba nadal będzie poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy – ryzykuje utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

5 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


5 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

5
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x