fbpx
4 C
Olsztyn
czwartek, 2 grudnia, 2021
reklama

Na cmentarzu przy ul. Poprzecznej ludzi sporo, ale w maseczkach – nieliczni

reklama

Na największym w Olsztynie cmentarzu przy ul. Poprzecznej panuje w niedzielę spory ruch. Maseczki zakładają nieliczni. „A po co maseczki? Ciepło jest, słonecznie, a przecież latem wirus był w odwrocie” – powiedziała pani Jadwiga, która maseczki nie założyła nawet na zatłoczonym przystanku komunikacji miejskiej.

Niedziela jest w Olsztynie wyjątkowo piękna – ciepła i słoneczna. Cmentarz przy ul. Poprzecznej, największy w mieście, odwiedzają całe rodziny. Osoby starsze, których bliscy postarały się wcześniej o odpowiednie przepustki, wjeżdżają na cmentarne alejki autami. Gdy wysiadają z samochodów, skupiają się na tym, aby w idealny dla nich sposób bliscy ustawili na grobie znicze czy kwiaty. Maseczek nikt nie zakłada.

„Po co maseczka, jak jestem w gronie rodziny? Zaszczepiona poza tym jestem” – powiedziała starsza kobieta, wysiadająca z luksusowego auta syna. Ten na pytanie o maseczkę, odburknął, że „dość szerzenia światowych bzdur”.

reklama

„Przecież jest tak ciepło, trzeba łapać witaminę D, a nie zasłaniać twarz maseczką. Zaraz słota nadejdzie, ponure dni. Trzeba czerpać ze słońca ile można” – argumentowała pani Magdalena, kupująca pod cmentarzem kwiaty. Nawet stojąc w ogonku, nie założyła maseczki. Bez maseczek pracują także sprzedający znicze, wiązanki i kwiaty.

Czytaj też:  Olsztyn tonie w śmieciach. Służby zapomniały o sprzątaniu?

Na przystanku komunikacji miejskiej, kilkanaście metrów od głównej bramy cmentarza, maseczkę miała założoną jedna seniorka czekająca na autobus.

„Córka jest pielęgniarką, prosiła, żebym nosiła. Trudno mi w tę pogodę z maseczką, ale w autobusie trzeba mieć, to i czekając na autobus, założyłam maseczkę” – przyznała.

W niedzielę w południe dojazd do cmentarza na Poprzecznej odbywał się bez przeszkód, policjanci monitorowali okolice przejścia dla pieszych, prowadzącego do głównej bramy cmentarza, nie było potrzeby, by kierowali ruchem.

Na cmentarzu w niedzielę nie są prowadzone kwesty. Zaplanowano je na poniedziałek. Jedynie przed cmentarzem przedstawiciele fundacji dobroczynnych zbierają datki dla swoich podopiecznych.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

8 KOMENTARZY

8 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama