24 C
Olsztyn
wtorek, 6 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Podano ile osób z COVID-19 jest w szpitalach pod respiratorem w naszym regionie

WiadomościPodano ile osób z COVID-19 jest w szpitalach pod respiratorem w...

Według informacji służb wojewody, w piątek w szpitalach na Warmii i Mazurach hospitalizowanych było 156 pacjentów z COVID-19, a z tego 25 wymagało podłączenia do respiratorów. W ciągu ostatniego tygodnia w regionie przybyło blisko sto łóżek covidowych.

reklama

Rzecznik prasowy Krzysztof Guzek potwierdził, że obecnie zajętych jest 156 łóżek covidowych ogółem 376. Jeszcze mniej osób było hospitalizowanych przed rokiem. Wówczas zajętych było 360 łóżek i 27 respiratorów. W ostatnim tygodniu baza miejsc covidowych w szpitalach regionu została zwiększona o 97 łóżek. Szpital miejski w Elblągu przygotował dla pacjentów z COVID-19 33 łóżka, w tym pięć stanowisk z respiratorami.

Ministerstwo Zdrowia podało, że na Warmii i Mazurach w piątek wykryto 340 nowych przypadków zakażeń koronawirusem, a w wyniku współistnienia COVID-19 z innymi chorobami zmarły dwie osoby. W regionie na kwarantannie przebywa obecnie ponad 13,5 tys. osób.

reklama

W woj. warmińsko-mazurskim wykonano dotychczas ponad 1,343 mln szczepień. Ponad 610 tys. osób jest w pełni zaszczepionych. Najwyższy poziom wyszczepienia jest w Olsztynie, gdzie 56,9% mieszkańców w pełni się zaszczepiło. Nieco mniej, bo 56,5% oraz 56,2% to odpowiednio Działdowo i Bartoszyce.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia