fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Podano ile osób z COVID-19 jest w szpitalach pod respiratorem w naszym regionie

reklama

W szpitalach na Warmii i Mazurach przebywało w piątek 156 pacjentów z COVID-19, w tym 25 wymagających podłączenia do respiratorów. W ostatnim tygodniu w regionie przybyło blisko sto łóżek covidowych – podały służby wojewody.

Rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek przekazał, że w szpitalach regionu zajętych jest 156 z dostępnych ogółem 376 łóżek covidowych oraz 25 z 56 respiratorów.

Z jego danych wynika, że hospitalizowanych jest mniej osób niż przed rokiem. Zajętych było wtedy 360 łóżek i 27 respiratorów.

reklama

Według Guzka w ostatnim tygodniu baza miejsc covidowych w szpitalach regionu została zwiększona o 97 łóżek. Np. od piątku pacjentów chorych na COVID-19 zaczął przyjmować szpital miejski w Elblągu, gdzie przygotowano dla nich 33 łóżka, w tym pięć stanowisk z respiratorami.

Czytaj też:  Niecodzienne nagranie! Zarejestrowano starcie wilka z jeleniem

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że na Warmii i Mazurach wykryto 340 nowych przypadków zakażeń koronawirusem, a dwie osoby zmarły w wyniku współistnienia COVID-19 z innymi chorobami.

W regionie na kwarantannie przebywa ponad 13,5 tys. osób.

W woj. warmińsko-mazurskim wykonano dotychczas ponad 1,343 mln szczepień. Blisko 610 tys. osób jest w pełni zaszczepionych. Wśród gmin najwyższy poziom wyszczepienia jest w Olsztynie – 56,9 proc., Działdowie – 56,5 i w Bartoszycach – 56,2 proc. osób w pełni zaszczepionych. 

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama