fbpx
4 C
Olsztyn
czwartek, 2 grudnia, 2021
reklama

Ratusz podnosi podatki dla mieszkańców Olsztyna

reklama

Nowe stawki podatku od nieruchomości na 2022 rok zaakceptowane. Decyzja w tej sprawie zapadła podczas środowej (27 października) sesji Rady Miasta.

Zgodnie z ustawą o podatkach i opłatach lokalnych, rada gminy ma obowiązek określenia w uchwale wysokość podatku od nieruchomości. Te nie mogą jednak przekroczyć stawek maksymalnych określonych na dany rok podatkowy przez ministra zajmującego się finansami publicznymi.

– Stawki zostały ustalone na poziomie tych maksymalnych określonych w Obwieszczeniu Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej – informuje dyrektor Wydziału Podatków i Opłat Urzędu Miasta Olsztyna, Czesław Kalinowski. – Wyjątek stanowi stawka dla budynków mieszkalnych, która pozostanie w wysokości obowiązującej w bieżącym roku.

reklama

Nowe stawki to m.in.:
* od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej – 1,03 zł od 1 m2 powierzchni,
* od gruntów pod wodami powierzchniowymi – 5,17 zł od 1 ha powierzchni,
* od pozostałych gruntów (w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego) – 0,54 zł od 1 m2 powierzchni.

Czytaj też:  Porwano dwóch mężczyzn. Sześć osób zatrzymanych

Bez zmian pozostanie stawka od budynków mieszkalnych i ich części (0,85 zł od 1 m2 powierzchni użytkowej) oraz od budowli – 2 proc. ich wartości.

Uchwalone w środę stawki wejdą w życie 1 stycznia 2022 roku.

[pełna treść uchwały]

źródło: UM Olsztyn

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

16 KOMENTARZY

16 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama