fbpx
-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 29 listopada, 2021
reklama

Automatyzacja i systemy magazynowe a sprawny magazyn

reklama

Aby móc osiągnąć w XXI wieku sukces biznesowy w branży logistycznej, konieczne jest wykorzystanie nowoczesnych technologii. Dzięki ich zastosowaniu możliwe jest zwiększenie efektywności działania, co przekłada się na wymierne korzyści finansowe.

Do takich rozwiązań należą między innymi owijarki Promag, wielokondygnacyjne systemy magazynowe, czy automatyczne systemy składowania.

Nowoczesne systemy magazynowe – co jest potrzebne?

Prowadzenie działalności w branży logistycznej wiąże się nierozerwalnie z koniecznością ponoszenia wysokich kosztów stałych. Zalicza się do nich między innymi wydatki związane z użytkowaniem hal magazynowych. W jaki sposób można zoptymalizować politykę kosztową firmy tak, by zwiększyć powierzchnię magazynową bez konieczności ponoszenia wysokich nakładów inwestycyjnych?

reklama

Jednym z rozwiązań tego problemu są nowoczesne, wielopoziomowe systemy magazynowe. Dzięki nim możliwe jest nawet kilkukrotne zwiększenie powierzchni na towary bez konieczności rozbudowy istniejącej hali. Idea tego pomysłu jest prosta – systemy wielopoziomowe pozwalają na dodanie kolejnych kondygnacji, na których mogą być przechowywane towary. Umieszczanie towarów na nowo stworzonych „piętrach” jest łatwe między innymi dzięki wykorzystaniu dźwigników oraz wózków widłowych.

Zasadniczo, nowoczesne wielopoziomowe systemy magazynowe dostępne są w dwóch wariantach. Jednym z nich są tzw. przenośne, łatwe w montażu, a jednocześnie wytrzymałe konstrukcje określane w branży jako pomosty magazynowe. Drugim rodzajem konstrukcji są systemy regałowe, które dzięki swojej modułowej budowie pozwalają na tworzenie różnych konfiguracji w zależności od indywidualnych potrzeb danego magazynu.

Czytaj też:  Jak dbać o okulary i jak naprawić uszkodzone okulary?

Tego typu rozwiązania można dodatkowo wyposażyć w takie komponenty ułatwiające codzienną pracę jak np. oświetlenie LED.

Automatyzacja w nowoczesnej hali magazynowej – o czym jeszcze warto pamiętać?

Oczywiście, wielopoziomowe systemy magazynowe to rozwiązanie niezwykle użyteczne w magazynie, lecz nie jedyne, które obecnie oferuje rynek. Aby móc sprawnie zorganizować zautomatyzowany magazyn, warto zadbać także o takie rozwiązania, jak na przykład owijarki do palet. Jest to rozwiązanie szczególnie zalecane wszędzie tam, gdzie proces owijania folią typu stretch cechuje się powtarzalnością i obejmuje towar o zbliżonych gabarytach.

Dzięki wykorzystaniu owijarek czynności wykonywane są szybciej oraz z mniejszym zużyciem folii. Wystarczy odpowiednio zaprogramować urządzenie, a pracownicy będą mogli zająć się bardziej wymagającymi obowiązkami służbowymi.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama