reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

W Olsztynie zostanie przyznana nagroda. Ma przyjechać premier Morawiecki i Kaczyński

WiadomościW Olsztynie zostanie przyznana nagroda. Ma przyjechać premier Morawiecki i Kaczyński

Wielkie wydarzeni! Udział w uroczystości zapowiedzieli m.in. premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Kaczyński oraz minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

W poniedziałek w Olsztynie zostanie po raz pierwszy przyznana Nagroda im. Grażyny Langowskiej dla nauczycieli, wychowawców i instytucji, które działają w duchu patriotyzmu. Nagroda została ustanowiona z inicjatywy Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” i jest przyznawana w trzech kategoriach. Instytut Pamięci Narodowej wybiera laureatów spośród nauczycieli, wychowawców oraz instytucji w kraju, wychowujących młodzież w duchu patriotycznym. Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego nagradza nauczycieli, wychowawców oraz instytucje działające w tzw. epoce Solidarności (1980-1990). Nagroda w tej kategorii jest nadawana również pośmiertnie. Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” przyznaje nagrodę nauczycielom i wychowawcom oraz instytucjom polonijnym. Nagrodę przyznano dla upamiętnienia wybitnej pedagog i działaczki „Solidarności” – Grażyny Langowskiej. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. W uroczystości uczestniczyli premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Kaczyński oraz minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Tablica upamiętniająca Langowską została odsłonięta tego samego dnia. Langowska była absolwentką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, nauczycielką języka polskiego w olsztyńskich szkołach i członkiem Prezydium MKZ w Olsztynie. Za swoją działalność była m.in. aresztowana i skazana na karę więzienia. Odznaczona pośmiertnie Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Wolności i Solidarności. Źródło: PAP

Tym żyje Olsztyn

reklama
19 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze

Kiedy warto iść do psychologa, a kiedy do psychiatry?

Zdrowie psychiczne wreszcie przestaje być tematem tabu.

Nie dostałeś się do szkoły pierwszego wyboru? Rekrutacja uzupełniająca w Olsztynie trwa! 

Trwa rekrutacja uzupełniająca do Liceum i Podstawówki Korczaka. Edukacja może wyglądać inaczej.

Koszty eksploatacji floty – gdzie szukać oszczędności?

Każdy przedsiębiorca posiadający firmowe samochody wie, jak szybko rosną wydatki związane z ich codziennym utrzymaniem.

Dlaczego warto sięgać po pieczywo razowe i jak trafnie wybierać wypieki z pełnego ziarna?

Pieczywo razowe od lat zajmuje ważne miejsce w diecie osób, które chcą świadomie komponować codzienne posiłki.

Rzemieślnicze mydła i kremy do golenia. Dlaczego warto zamienić piankę z puszki na tradycyjny tygiel?

Zamiana drogeryjnej pianki w sprayu na rzemieślnicze mydło z tygla to kluczowy krok w walce z podrażnieniami.

Zepsuła się drukarka? Sprawdź zanim zapłacisz za nową

Awaria drukarki w złym momencie potrafi zatrzymać pracę całego biura.

Jaką przyczepę jednoosiową wybrać do swoich potrzeb

Wybór odpowiedniej przyczepy jednoosiowej wymaga analizy kluczowych parametrów technicznych, które decydują o jej funkcjonalności i bezpieczeństwie.

Jakie oprogramowanie dla firmy produkcyjnej wybrać

Wybór odpowiedniego oprogramowania dla firm produkcyjnych jest kluczową decyzją, która wpływa na efektywność operacyjną i konkurencyjność przedsiębiorstwa.

Cyna do lutowania w laskach – jak czytać oznaczenia LC i dobrać spoiwo do materiału

Laski lutownicze to jedna z najstarszych i jednocześnie najszerzej stosowanych form spoiwa do lutowania miękkiego.

Jak dobrać płytki do mieszkania w bloku? Praktyczny poradnik przed remontem

Wybór wykończenia podłóg i ścian w bloku wymaga balansu między estetyką a funkcjonalnością.

Produkcja krótkoseryjna: proszek, forma czy frezowanie

Produkcja krótkoseryjna to obszar, w którym najczęściej podejmuje się złą decyzję technologiczną.

Producent zasilaczy UPS ? na co zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy?

Wybór odpowiedniego producenta zasilaczy UPS jest kluczowy dla zapewnienia stabilności zasilania w wielu branżach.

Sprzedaż wysyłkowa a kasa fiskalna – kto powinien ją posiadać?

Sklep internetowy w wielu przypadkach może działać bez kasy fiskalnej, jednak ewidencjonowanie sprzedaży i wydawanie paragonów bywa konieczne.
reklama
reklama