fbpx
-3 C
Olsztyn
wtorek, 30 listopada, 2021
reklama

We wtorek ogłoszenie wyroku ws. zabójstwa młodego mężczyzny na działkach

reklama

Przed sądem okręgowym w Olsztynie we wtorek ogłoszony ma być wyrok w procesie o zabójstwo młodego mężczyzny na jednym z olsztyńskich ogrodów działkowych. W sprawie odpowiada trzech mężczyzn. Wojciech M. i Marcin W. są oskarżeni o zabójstwo, a trzeciemu – Arturowi E. – postawiono zarzut naruszenia nietykalności cielesnej i nieudzielenia pomocy pobitemu mężczyźnie.

Do zbrodni miało dojść 30 grudnia 2020 r. na terenie ogródków działkowych „Szafirek” znajdujących się przy ul. Synów Pułku w Olsztynie.

Według ustaleń prokuratora, Rafał N. – mieszkaniec jednej z podolsztyńskich miejscowości – 29 grudnia 2020 r. w późnym popołudniem przyjechał do Olsztyna, gdzie poznał trzech mężczyzn, którzy dziś także zasiadają na ławie oskarżonych. Pili alkohol i zażywali narkotyki w altanie na terenie ogródków działkowych „Szafirek” w Olsztynie. Mężczyźni byli bezdomni i wówczas mieszkali w altance.

reklama

Do konfliktu między pokrzywdzonym a oskarżonymi miało dojść w momencie, gdy Rafał N. próbował zażyć porcję narkotyku przeznaczoną dla Wojciecha M. To miało na tyle zdenerwować Wojciecha M., że odepchnął N., a gdy ten upadł na ziemię, zaczął go kopać. Po chwili do Wojciecha M. miał przyłączyć się Marcin W. Obaj mężczyźni mieli zadać pokrzywdzonemu co najmniej dwa ciosy w głowę szklaną butelką oraz szereg ciosów metalową rurką w głowę i po całym ciele. Rafał N. zmarł na skutek poważnych obrażeń głowy oraz utraty krwi.

Czytaj też:  Karetki wodne zakończyły pracę na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich

Prokurator w mowie końcowej zażądał dla dwóch oskarżonych o zabójstwo kar po 25 lat więzienia, a dla trzeciego oskarżonego o naruszenie nietykalności cielesnej kary 3 lat pozbawienia wolności. Według oskarżyciela publicznego, podsądni pastwili się całą noc nad pokrzywdzonym i nie dali mu najmniejszej szansy na przeżycie. 

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama