27 C
Olsztyn
środa, 7 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

We wtorek ogłoszenie wyroku ws. zabójstwa młodego mężczyzny na działkach

OlsztynWe wtorek ogłoszenie wyroku ws. zabójstwa młodego mężczyzny na działkach

We wtorek przed Sądem Okręgowym w Olsztynie zostanie ogłoszony wyrok w sprawie zabójstwa młodego mężczyzny na jednym z olsztyńskich ogrodów działkowych. Trzech mężczyznom postawiono zarzuty związane z tą sprawą. Wojciech M. i Marcin W. są oskarżeni o zabójstwo, a Arturowi E. zarzucono naruszenie nietykalności cielesnej oraz nieudzielenie pomocy pokrzywdzonemu.

reklama

Zabójstwo miało miejsce 30 grudnia 2020 r. na terenie ogródków działkowych „Szafirek” w Olsztynie. Prokurator ustalił, że Rafał N. – mieszkaniec jednej z podolsztyńskich miejscowości – 29 grudnia 2020 r. spotkał trzech mężczyzn, którzy obecnie również stoją przed sądem. Pili alkohol i zażywali narkotyki w altanie na terenie ogrodów działkowych „Szafirek”. Trzech mężczyzn było wówczas bezdomnych i zamieszkiwali w altanie.

Do konfliktu między Rafałem N. a oskarżonymi doszło w momencie, w którym Rafał N. próbował zażyć narkotyk przeznaczony dla Wojciech M. To wywołało gniew Wojciecha M., który odepchnął Rafała N., powodując jego upadek na ziemię. Wojciech M. i Marcin W. mieli następnie zadać pokrzywdzonemu co najmniej dwa ciosy głową w szklaną butelkę oraz szereg uderzeń metalową rurką w głowę i po całym ciele. Rafał N. zmarł z powodu poważnych obrażeń głowy oraz utraty krwi.

reklama
Nocny koszmar. Napakowanemu budowlańcowi grozi dożywocie

Podczas mowy końcowej prokurator zażądał, aby dwóch oskarżonym o zabójstwo mężczyzny skazano na 25 lat więzienia, a trzeci oskarżony o naruszenie nietykalności cielesnej otrzymał karę 3 lat pozbawienia wolności. Według oskarżyciela publicznego, skazani cierpieli nad pokrzywdzonym przez całą noc, nie dając mu najmniejszej szansy na przeżycie.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Zabójstwo w spokojnej dzielnicy Olsztyna. Zaskakujący zwrot w sprawie
Pobił i podpalił staruszkę: 25 lat więzienia za morderstwo sprzed 17 lat