fbpx
-10 C
Olsztyn
środa, 8 grudnia, 2021
reklama

Zerwany dach „Zatorzanki”. W Olsztynie ponad 40 groźnych zdarzeń

reklama

W związku z nawałnicą, jaka przeszła nad Olsztynem straż pożarna w samym mieście odnotowała ponad 40 zdarzeń, m.in. zerwanie fragmentu dachu z hali targowej „Zatorzanka”. W powiecie olsztyńskim odnotowano drugie tyle zdarzeń, m.in. auto uderzyło w drzewo, które spadło na ulicę tuż przed jego maską.

Silna nawałnica, która tuż przed godz. 15 przeszła nad Olsztynem, spowodowała wiele szkód materialnych. Straż pożarna poinformowała, że w mieście odnotowano już ponad 40 różnych zdarzeń, a zawiadomienia o kolejnych napływają.

reklama

Wśród najpoważniejszych skutków nawałnicy jest zerwanie fragmentu dachu z hali targowej „Zatorzanka”. W czasie, gdy wiatr zrywał dach, w hali byli ludzie, ale wszyscy sami szybko wyszli na zewnątrz.

Z dachu domu pomocy społecznej na Dajtkach wiatr zerwał fragment poszycia dachowego i rzucił na pobliską linię energetyczną. Nie było potrzeby ewakuacji osób przebywających w budynku.

Wiele strat wichura wyrządziła w Parku Kusocińskiego w Olsztynie i przylegającej do niego ul. Kościńskiego – drzewa przewróciły się tam na sześć samochodów i uszkodziły je. Kilka drzew spadło też na tym osiedlu na garaże.

Czytaj też:  Remont mieszkania przy ul. Kołobrzeskiej skończył się mandatem

Przy ul. Cementowej zerwany kawałek dachu upadł na dwa samochody i je uszkodził.

W powiecie olsztyńskim strażacy także odnotowali ok. 40 zdarzeń związanych ze skutkami wichury. Wśród najpoważniejszych zdarzeń strażacy wymieniają wieś Biesowo, w okolicach której drzewo upadło tuż przed maską jadącego szosą auta. Samochód uderzył w powalone drzewo ale kierowca nie odniósł obrażeń.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama