fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 28 listopada, 2021
reklama

Kortowskie drzewa powalone!

reklama

Matka natura dała dziś o sobie znać. Przez Olsztyn przeszła krótka, lecz potężna nawałnica, która połamała setki drzew w mieście.

Nad woj. warmińsko-mazurskim przechodzą burze, którym towarzyszą gwałtowne porywy silnego wiatru. Straż pożarna dostaje wciąż powiadomienia o drzewach, które spadły na samochody czy budynki.

Dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie powiedział, że wichura nadciągnęła od zachodu i tam odnotowano pierwsze uszkodzenia budynków. Silny wiatr uszkodził dachy m.in. powiecie Iławskim, w Lubawie i dwóch miejscowościach pod Nowym Miastem Lubawskim – w Bratianie i Bałdówki Małe.

reklama

W Olsztynie powalone silnym wiatrem drzewa spadły na cztery auta (nikt nie ucierpiał), drzewo spadło też na garaż przy ul. Zientary-Malewskiej. W dzielnicy Dajtki silny podmuch uszkodził dach na domu pomocy społecznej przy ul. Brzozowej. Uszkodzeniu uległ dach budynku przy ul. Cementowej.

Czytaj też:  Hal Urania. Kolejny etap prac

Niestety wichura nie oszczędziła starych drzew w Kortowie. – Tak gwałtownej burzy nikt się nie spodziewał. Niestety runęło kilka drzew w Parku Kortowskim oraz w zabytkowej części Kortowa, w tym stara, piękna lipa w parku przy rektoracie. – napisano na stronie uczelni.

źródło: PAP/UWM, fot. UWM

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama