5 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

Kortowskie drzewa powalone!

OlsztynKortowskie drzewa powalone!

Silna nawałnica przeszła przez Olsztyn, powalając setki drzew w mieście. Połamane drzewa spadły na samochody i budynki. Wiele powiadomień o uszkodzonych budynkach wpłynęło do straży pożarnej.

reklama

Według dyżurnego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, wichura nadciągnęła od zachodu, gdzie zanotowano pierwsze uszkodzenia budynków. Wiatr poważnie uszkodził dachy w powiecie iławskim, w Lubawie oraz w dwóch miejscowościach pod Nowym Miastem Lubawskim – w Bratianie i Bałdówce Małej.

W Olsztynie powalone drzewa spadły na cztery samochody oraz garaż przy ul. Zientary-Malewskiej. W dzielnicy Dajtki silny podmuch uszkodził dach na domu pomocy społecznej przy ul. Brzozowej. Uszkodzenia odniosły także budynki przy ul. Cementowej.

reklama

Największe zniszczenia jednak dotknęły Park Kortowski oraz zabytkową część Kortowa, gdzie ginęły stuletnie drzewa. Wśród nich była m.in. piękna lipa rosnąca w parku przy rektoracie. Uczelnia potwierdziła informacje o zniszczeniach i apeluje o ostrożność przemieszczając się po Kortowie.

Źródło: PAP/UWM, fot. UWM

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia