fbpx
2 C
Olsztyn
czwartek, 2 grudnia, 2021
reklama

Znowu to samo! Luksusowym mercedesem wysłał kogoś do szpitala

reklama

W poniedziałek (18.10.2021) olsztyńscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego na ul. Wulpińskiej w Tomaszkowie (w pobliżu zjazdu z S 51).

*nagranie z monitoringu

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 49-letni kierujący mercedesem nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w inne osobowe auto. Jedna osoba trafiła do szpitala. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kierowcy w momencie zdarzenia byli trzeźwi. Ostatecznie 49-latek za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem, na jego konto trafi również 6 punktów.

reklama

To nie pierwszy przypadek gapiostwa na tym skrzyżowaniu. Do kolizji dochodzi tu regularnie.

Policjanci otrzymali od zarządcy drogi niepokojący sygnał o niestosowaniem się kierowców do znaku „STOP”. W trakcie ostatnich dwóch lat doszło w tym miejscu do 11 kolizji i aż 6 wypadków drogowych. Do każdego z tych zdarzeń doszło z powodu nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu.

Czytaj też:  Doszło do wypadku drogowego z udziałem cztery samochodów

Policjanci przy pomocy bezzałogowego statku powietrznego sprawdzili jak faktycznie wygląda sytuacja w tym miejscu. Nowe narzędzie w rękach policjantów pozwoliło na zarejestrowanie wielu niebezpiecznych sytuacji. Tylko we wrześniu policjanci wykorzystując BSP zarejestrowali 333 wykroczenia na terenie Warmii i Mazur. Tylko na tym jednym skrzyżowaniu w trakcie 4 godzin służby przy użyciu drona policjanci wykryli 36 wykroczeń popełnionych przez kierowców.

źródło: KMP Olsztyn / GDDKiA Olsztyn

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama