fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 4 grudnia, 2021
reklama

Ogromna liczba! Podano ilu olsztyńskich żołnierzy jest na granicy

reklama

Żołnierze 16 Dywizji Zmechanizowanej pełnią służbę na posterunkach obserwacyjno-ochronnych oraz prowadzą wspólne patrole piesze i mobilne ze Strażą Graniczną.

To kolejny tydzień nieustannej obecności żołnierzy z jednostek 16 Dywizji Zmechanizowanej, którzy wspierając Straż Graniczną pełnią z poświęceniem służbę wzmacniając granicę państwa, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców nadgranicznych miejscowości. Żołnierze o każdej porze doby udzielają wsparcia Placówkom Straży Granicznej, chroniąc granicę kraju i nie dopuszczając do jej przekroczenia przez migrantów. Do tego celu wykorzystują posterunki obserwacyjno-ochronne oraz prowadzą wspólne partole piesze i mobilne ze Strażą Graniczną wzdłuż granicy Polski z Białorusią.

W rejonie granicy polsko-białoruskiej znajduje się obecnie ponad 2400 żołnierzy z wszystkich jednostek 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz kilkuset żołnierzy ze specjalistycznych jednostek inżynieryjnych i saperów, którzy ochraniają i wzmacniają granicę kraju budując zintegrowaną zaporę inżynieryjną.

Czytaj też:  Potracenie pieszego. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala
reklama

źródło: 16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama