1 C
Olsztyn
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nielegalne papierosy w ładunku rosyjskiego węgla

WiadomościNielegalne papierosy w ładunku rosyjskiego węgla

Na kolejowym przejściu granicznym w Braniewie (woj. warmińsko-mazurskie) służba celno-skarbowa znalazła 90 tys. sztuk nielegalnych papierosów. Kartony z kontrabandą były ukryte pod cienką warstwą węgla przewożonego z Rosji do Polski – podała rzecznik olsztyńskiej Krajowej Administracji Skarbowej Marta Rosiak.

reklama

Kontrabandę z rosyjskimi papierosami ujawniono w wagonach z węglem. „Kartony z papierosami były przysypane cienką warstwą węgla” – poinformowała Rosiak.

Pociąg jadący z rosyjskim węglem na kolejowym przejściu granicznym z Rosją w Braniewie został prześwietlony przez skaner rentgenowski, który od czerwca pracuje w tym miejscu. Rosiak poinformowała, że pracownika, który skanował skład z węglem zainteresowała m.in. nierówna struktura ładunku, którą wykazywało urządzenie. Gdy celnicy odkopali nieco węgla znaleźli kartony z papierosami.

reklama

Rosiak poinformowała, że straty skarbu państwa z tytułu niezapłaconych ceł i podatków tego przemytu mogłoby wynieść 110 tys. zł.

O przechwyconej kontrabandzie celnicy poinformowali prokuraturę w Braniewie. Obie służby będą teraz ustalać szczegóły sprawy.

reklama

„Maszynista i pomocnik maszynisty składu, w którym wykryto nielegalne papierosy zostali przesłuchani jako świadkowie” – dodała Rosiak.

Skaner, który pracuje na kolejowym przejściu granicznym w Braniewie działa w każdych warunkach pogodowych niezależnie od pory dnia, czy nocy.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne