fbpx
-0 C
Olsztyn
piątek, 9 grudnia, 2022
reklama

Brutalne porachunki po występie w „Love Island”? Na ławie oskarżonych znany raper

WiadomościBrutalne porachunki po występie w "Love Island"? Na ławie oskarżonych znany raper

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Raperowi postawiono poważne zarzuty. Odbyła się pierwsza rozprawa, w której oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności. Miał on zaatakować człowieka przy pomocy butelki, a także go pobić. Z naszych informacji wynika, że zarzuty te dotyczą jednego z najpopularniejszych raperów w całym kraju, czyli Szpaka.

reklama

We wrześniu 2020 roku w Morągu doszło do pożaru auta na jednym z parkingów. Policjanci szybko wytypowali sprawcę tego zdarzenia. To 26-letni Damian G. również, który miał podłożyć ogień pod samochód innemu mężczyźnie, który ubliżał jego siostrze w mediach społecznościowych. Siostra Damiana G. wystąpiła w popularnym programie telewizyjnym, Love Island – Wyspa Miłości z czego naśmiewało się lokalne środowisko raperów w Morągu, w którym największą ksywą jest właśnie Szpaku. Jednak to nie jego auto stanęło w płomieniach, Damian G. podpalił samochód przyjaciela Szpaka i innego rapera z Morąga, Huberta K. występującego pod pseudonimem Młodzian MRG. W wyniku pożaru nadpalone zostało także stojące obok auto członka rodziny Huberta K.

Brutalne porachunki po występie w "Love Island"? Na ławie oskarżonych znany raper muzyka Wiadomości, Ostróda, TOP
Hubert K. na ławie oskarżonych

reklama

Damian G. usłyszał zarzut zniszczenia cudzego mienia, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Straty wyceniono na 35 tys. złotych. Podejrzany nie przyznał się do winy.

Zarzuty dla „Szpaka”

Jednak znany raper wraz z „ziomalami” postanowił się odegrać. Dopadli Damiana G., skopali go, a naczelny polski gangstaraper uderzył chłopaka butelką w głowę. Przynajmniej takie zarzuty stawia Szpakowi prokurator. Jak było naprawdę stwierdzi sąd.

Próba zabójstwa po "osiemnastce"? Całe zajście nagrało się na domowy monitoring
reklama

Już wtedy w twórczości Szpaka pojawiały się pierwsze nawiązania do tej sytuacji. W utworze „Zły” z albumu „Różowa Pantera” słyszymy:

– Palą się fury moich braci na mieście
Na szczęście sprawca był za głupi na zemstę

Brutalne porachunki po występie w "Love Island"? Na ławie oskarżonych znany raper muzyka Wiadomości, Ostróda, TOP
fot. Szpaku – MŁODY 2PAC / YouTube

To właśnie gdzieś w tym okresie, między spaleniem auta Młodziana a wydaniem płyty przez Szpaka na początku roku 2021, miało dojść do brutalnego ataku na Damiana G. Prokurator przedstawił mu zarzuty: „Sprawa p-ko Mateuszowi Sz. m.in. o uszkodzenie ciała Damiana G. prowadzona jest przez Sąd Rejonowy w Ostródzie VII Zamiejscowy Wydział Karny w Morągu pod sygnaturą VII K 116/21; zarzut uszkodzenia ciała oparty jest na art. 157 § 2 kk; czyn miał polegać na uderzeniu pokrzywdzonego butelką w głowę i kopaniu po całym ciele”.

„Szpaku” śpiewa o pobiciu?

Nigdzie wprost nie powiedziano, że chodzi o Szpaka, jednak muzyk w swoich utworach nie szczędzi nam wskazówek. W utworze „Bal”, który był jednym z singli promujących najnowszy album rapera możemy usłyszeć:

– Po co mi klipy, skoro wszystkie lecą do sprawy?
Wszystkie moje chłopaki, nikt nie puścił pary z ust
Wszystkie moje odpały, zdejmij ze mnie je Jezusie
Jak mogłem zawieść mych ludzi, tłumacząc grzałem jak żur
Jeb*** frajer biegał w ciuchach TPS-a
Dałeś na papier, a słuchasz muzyki, co każe cię jeb**

Dopiero teraz? Kierowca audi A8 uczestnik, śmiertelnego wypadku na Bałtyckiej przeprasza rodzinę zabitego rodzeństwa

Ostatnie dwa wersy mogą dotyczyć właśnie Damiana G. który po tym jak został zaatakowany przez Szpaka, złożył zawiadomienie na policję. Szpaku w swojej twórczości wskazuje na to, że mógł dopuścić się zarzucanych mu czynów:

– Jestem z bloków, jestem z ławek, ale nie chcę tego
Nie chcę z gazem biegać, kopać w trzech jednego

Brutalne porachunki po występie w "Love Island"? Na ławie oskarżonych znany raper muzyka Wiadomości, Ostróda, TOP
fot. Szpaku #Hot16Challenge2 / YouTube

Nie wypiera się on także, że trafiają do niego wezwania z policji lub prokuratury. W utworze „Różowa Pantera” słyszymy:

– Moja mama czyta wezwania
Albo się ogarniesz, albo pudło, ch** w nagrania

Pierwsza rozprawa Mateusza Sz. odbędzie w piątek (25.02). Była już kilkukrotnie przekładana. Mężczyźnie grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Szpaku to jeden z najpopularniejszych artystów w całej Polsce. W ubiegłym roku wziął on udział w #Hot16Challenge2, akcji muzycznej mającej na celu zakup karetek pogotowia do walki z COVID-19. Jego utwór może się pochwalić największą liczbą odsłon w tej edycji wydarzenia, „szesnastka” od Szpaka zrobiła ponad 64 mln wyświetleń w serwisie YouTube.

AKTUALIZACJA 03.04.2022

Niebawem opublikujemy zdjęcia oraz nagranie wideo z procesu. Rozprawę przerwano, bo doszło do dramatycznego zdarzenia. Wezwano karetkę pogotowia.

Bądźcie na bieżąco i śledzie nas na w Google News oraz na Facebooku.

reklama
reklama
reklama
reklama

19 KOMENTARZY

19 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama