10 C
Olsztyn
niedziela, 25 września, 2022
reklama

Brutalne porachunki po występie w „Love Island”? Na ławie oskarżonych znany raper

WiadomościBrutalne porachunki po występie w "Love Island"? Na ławie oskarżonych znany raper
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Raperowi postawiono poważne zarzuty. Odbyła się pierwsza rozprawa, w której oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności. Miał on zaatakować człowieka przy pomocy butelki, a także go pobić. Z naszych informacji wynika, że zarzuty te dotyczą jednego z najpopularniejszych raperów w całym kraju, czyli Szpaka.

reklama

We wrześniu 2020 roku w Morągu doszło do pożaru auta na jednym z parkingów. Policjanci szybko wytypowali sprawcę tego zdarzenia. To 26-letni Damian G. również, który miał podłożyć ogień pod samochód innemu mężczyźnie, który ubliżał jego siostrze w mediach społecznościowych. Siostra Damiana G. wystąpiła w popularnym programie telewizyjnym, Love Island – Wyspa Miłości z czego naśmiewało się lokalne środowisko raperów w Morągu, w którym największą ksywą jest właśnie Szpaku. Jednak to nie jego auto stanęło w płomieniach, Damian G. podpalił samochód przyjaciela Szpaka i innego rapera z Morąga, Huberta K. występującego pod pseudonimem Młodzian MRG. W wyniku pożaru nadpalone zostało także stojące obok auto członka rodziny Huberta K.

Brutalne porachunki po występie w "Love Island"? Na ławie oskarżonych znany raper
Hubert K. na ławie oskarżonych

reklama

Damian G. usłyszał zarzut zniszczenia cudzego mienia, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Straty wyceniono na 35 tys. złotych. Podejrzany nie przyznał się do winy.

Zarzuty dla „Szpaka”

Jednak znany raper wraz z „ziomalami” postanowił się odegrać. Dopadli Damiana G., skopali go, a naczelny polski gangstaraper uderzył chłopaka butelką w głowę. Przynajmniej takie zarzuty stawia Szpakowi prokurator. Jak było naprawdę stwierdzi sąd.

Piękny i wzruszający prezent. Córka zaśpiewała dla swojej mamy
reklama

Już wtedy w twórczości Szpaka pojawiały się pierwsze nawiązania do tej sytuacji. W utworze „Zły” z albumu „Różowa Pantera” słyszymy:

– Palą się fury moich braci na mieście
Na szczęście sprawca był za głupi na zemstę

Brutalne porachunki po występie w "Love Island"? Na ławie oskarżonych znany raper
fot. Szpaku – MŁODY 2PAC / YouTube

To właśnie gdzieś w tym okresie, między spaleniem auta Młodziana a wydaniem płyty przez Szpaka na początku roku 2021, miało dojść do brutalnego ataku na Damiana G. Prokurator przedstawił mu zarzuty: „Sprawa p-ko Mateuszowi Sz. m.in. o uszkodzenie ciała Damiana G. prowadzona jest przez Sąd Rejonowy w Ostródzie VII Zamiejscowy Wydział Karny w Morągu pod sygnaturą VII K 116/21; zarzut uszkodzenia ciała oparty jest na art. 157 § 2 kk; czyn miał polegać na uderzeniu pokrzywdzonego butelką w głowę i kopaniu po całym ciele”.

„Szpaku” śpiewa o pobiciu?

Nigdzie wprost nie powiedziano, że chodzi o Szpaka, jednak muzyk w swoich utworach nie szczędzi nam wskazówek. W utworze „Bal”, który był jednym z singli promujących najnowszy album rapera możemy usłyszeć:

– Po co mi klipy, skoro wszystkie lecą do sprawy?
Wszystkie moje chłopaki, nikt nie puścił pary z ust
Wszystkie moje odpały, zdejmij ze mnie je Jezusie
Jak mogłem zawieść mych ludzi, tłumacząc grzałem jak żur
Jeb*** frajer biegał w ciuchach TPS-a
Dałeś na papier, a słuchasz muzyki, co każe cię jeb**

Zakończył się Olsztyn Green Festival. Fotorelacja

Ostatnie dwa wersy mogą dotyczyć właśnie Damiana G. który po tym jak został zaatakowany przez Szpaka, złożył zawiadomienie na policję. Szpaku w swojej twórczości wskazuje na to, że mógł dopuścić się zarzucanych mu czynów:

– Jestem z bloków, jestem z ławek, ale nie chcę tego
Nie chcę z gazem biegać, kopać w trzech jednego

Brutalne porachunki po występie w "Love Island"? Na ławie oskarżonych znany raper
fot. Szpaku #Hot16Challenge2 / YouTube

Nie wypiera się on także, że trafiają do niego wezwania z policji lub prokuratury. W utworze „Różowa Pantera” słyszymy:

– Moja mama czyta wezwania
Albo się ogarniesz, albo pudło, ch** w nagrania

Pierwsza rozprawa Mateusza Sz. odbędzie w piątek (25.02). Była już kilkukrotnie przekładana. Mężczyźnie grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Szpaku to jeden z najpopularniejszych artystów w całej Polsce. W ubiegłym roku wziął on udział w #Hot16Challenge2, akcji muzycznej mającej na celu zakup karetek pogotowia do walki z COVID-19. Jego utwór może się pochwalić największą liczbą odsłon w tej edycji wydarzenia, „szesnastka” od Szpaka zrobiła ponad 64 mln wyświetleń w serwisie YouTube.

AKTUALIZACJA 03.04.2022

Niebawem opublikujemy zdjęcia oraz nagranie wideo z procesu. Rozprawę przerwano, bo doszło do dramatycznego zdarzenia. Wezwano karetkę pogotowia.

Bądźcie na bieżąco i śledzie nas na w Google News oraz na Facebooku.

reklama
reklama
reklama
reklama

19 KOMENTARZY

19 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×