27 C
Olsztyn
piątek, 9 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Długi pasażerów za jazdę na gapę przekraczają 153,5 mln zł

WiadomościDługi pasażerów za jazdę na gapę przekraczają 153,5 mln zł

Według danych z Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, pasażerowie, którzy nie zapłacili za przejazd środkami komunikacji miejskiej, mają długi wynoszące ponad 153,5 mln zł. Najwięcej gapowiczów znajduje się na Mazowszu, a ich zadłużenie przed przewoźnikami i firmami windykacyjnymi wynosi blisko 46 mln zł.

reklama

Rejestr Dłużników BIG InfoMonitor informuje o tym, że na koniec sierpnia województwo mazowieckie ma najwięcej pasażerów, którzy nie uregulowali kar związanych z jazdą na gapę – jest ich ponad 26 tys. z zadłużeniem w wysokości 45,9 mln zł. Na drugim miejscu jest województwo śląskie, z 14,3 tys. gapowiczami i zaległościami w wysokości 19,2 mln zł, a na trzecim – łódzkie, z którego do BIG InfoMonitor trafiło 14 tys. osób podróżujących na gapę – ich łączna zaległość wynosi 12,8 mln zł.

Eksperci tłumaczą, że statystyki dotyczące liczby nieuczciwych pasażerów wynikają z liczby ludności w danym regionie oraz popularności komunikacji miejskiej. Gdyby odnieść liczbę gapowiczów do liczby mieszkańców w województwie, to zdecydowanie najwięcej z nich znajduje się w woj. łódzkim i mazowieckim, a później w woj. pomorskim i warmińsko-mazurskim.

reklama

W całej Polsce 106,3 tys. osób zostało wpisanych do rejestru dłużników z powodu jeżdżenia na gapę. Razem mają do regulacji kwotę wynoszącą 153,5 mln zł. Najwyższe zadłużenie należy do 26-letniej mieszkanki Wielkopolski, która ma do spłaty ponad 142 tys. zł. Drugie miejsce zajmuje 68-letni mężczyzna z woj. zachodniopomorskiego, którego długi przekraczają 117 tys. zł, a na trzecim miejscu jest 62-letni mężczyzna z Mazowsza z zaległościami przekraczającymi 107 tys. zł.

Konsument z ponad 200 zł zaległości może zostać wpisany do rejestru dłużników. BIG InfoMonitor może w imieniu wierzyciela wysłać wezwanie do zapłaty z ostrzeżeniem, o planowanym wpisie dłużnika do rejestru, jeśli ten nie ureguluje swojego zadłużenia. Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor (BIG InfoMonitor) prowadzi Rejestr Dłużników BIG. Działając w oparciu o Ustawę o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych przyjmuje, przechowuje i udostępnia informacje gospodarcze o przeterminowanym zadłużeniu osób i firm.

reklama

Źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia