17 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Długi pasażerów za jazdę na gapę przekraczają 153,5 mln zł

WiadomościDługi pasażerów za jazdę na gapę przekraczają 153,5 mln zł

Według danych z Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, pasażerowie, którzy nie zapłacili za przejazd środkami komunikacji miejskiej, mają długi wynoszące ponad 153,5 mln zł. Najwięcej gapowiczów znajduje się na Mazowszu, a ich zadłużenie przed przewoźnikami i firmami windykacyjnymi wynosi blisko 46 mln zł.

reklama

Rejestr Dłużników BIG InfoMonitor informuje o tym, że na koniec sierpnia województwo mazowieckie ma najwięcej pasażerów, którzy nie uregulowali kar związanych z jazdą na gapę – jest ich ponad 26 tys. z zadłużeniem w wysokości 45,9 mln zł. Na drugim miejscu jest województwo śląskie, z 14,3 tys. gapowiczami i zaległościami w wysokości 19,2 mln zł, a na trzecim – łódzkie, z którego do BIG InfoMonitor trafiło 14 tys. osób podróżujących na gapę – ich łączna zaległość wynosi 12,8 mln zł.

Eksperci tłumaczą, że statystyki dotyczące liczby nieuczciwych pasażerów wynikają z liczby ludności w danym regionie oraz popularności komunikacji miejskiej. Gdyby odnieść liczbę gapowiczów do liczby mieszkańców w województwie, to zdecydowanie najwięcej z nich znajduje się w woj. łódzkim i mazowieckim, a później w woj. pomorskim i warmińsko-mazurskim.

reklama

W całej Polsce 106,3 tys. osób zostało wpisanych do rejestru dłużników z powodu jeżdżenia na gapę. Razem mają do regulacji kwotę wynoszącą 153,5 mln zł. Najwyższe zadłużenie należy do 26-letniej mieszkanki Wielkopolski, która ma do spłaty ponad 142 tys. zł. Drugie miejsce zajmuje 68-letni mężczyzna z woj. zachodniopomorskiego, którego długi przekraczają 117 tys. zł, a na trzecim miejscu jest 62-letni mężczyzna z Mazowsza z zaległościami przekraczającymi 107 tys. zł.

Konsument z ponad 200 zł zaległości może zostać wpisany do rejestru dłużników. BIG InfoMonitor może w imieniu wierzyciela wysłać wezwanie do zapłaty z ostrzeżeniem, o planowanym wpisie dłużnika do rejestru, jeśli ten nie ureguluje swojego zadłużenia. Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor (BIG InfoMonitor) prowadzi Rejestr Dłużników BIG. Działając w oparciu o Ustawę o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych przyjmuje, przechowuje i udostępnia informacje gospodarcze o przeterminowanym zadłużeniu osób i firm.

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane