fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 20 października, 2021
reklama

Wymiana ciosów na DK 16 zakończyła się śmiercią. 22-latkowi grozi dożywocie

reklama

Sąd Rejonowy w Iławie aresztował na 3 miesiące 22-latka, który w piątek na DK 16 w miejscowości Laseczno wdał się w szarpaninę z 59-letnim kierowcą. Starszy mężczyzna upadł na maskę przejeżdżającego obok auta i zginął na miejscu.

O zastosowaniu wobec 22-letniego kierowcy tymczasowego aresztowania poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu Sławomir Karmowski.

„22-latek przyznaje się do uczestnictwa w zdarzeniu, do tego, że uczestniczył w wymianie ciosów z innym kierowcą, ale nie przyznaje się, że celowo chciał go pozbawić życia” – powiedział prokurator Karmowski. 22-latkowi przedstawiono zarzut zabójstwa, za co grozi do 25 lat więzienia lub dożywocie.

reklama

W piątek późnym wieczorem w okolicach wsi Laseczno kierowca ciężarowego mercedesa 22-latek wprost na jezdni wdał się w szarpaninę z 59-letnim kierowcą opla, który jechał przed nim. W trakcie przepychanki 59-latek wpadł na maskę mijającego to zdarzenie renault – zginął na miejscu.

Po zdarzeniu okazało się, że 22-latek był pod wpływem m.in. marihuany.

Prokurator Karmowski powiedział, że obaj kierowcy wdali się w wymianę zdań, a następnie w wymianę ciosów, z powodu zastrzeżeń co do stylu wzajemnej jazdy – jeden pojazd miał uniemożliwić drugiemu wykonanie manewru wyprzedzania.

W poniedziałek z policją skontaktował się kluczowy dla śledczych świadek – osoba, która udzielała ofierze szarpaniny pierwszej pomocy. „Ten pan, mieszkaniec woj. kujawsko-pomorskiego, zareagował na policyjną prośbę o kontakt, którą przekazały media” – powiedziała oficer prasowa policji w Iławie Joanna Kwiatkowska. Dodała, że mężczyzna będzie teraz przesłuchany.

Na policję zgłaszają się też inni świadkowie piątkowego tragicznego zdarzenia w Lasecznie. „Każdy z nich będzie przesłuchany, w śledztwie będziemy ustalać szczegółowy przebieg tego tragicznego zdarzenia” – zapewniła Kwiatkowska.

źródło: PAP

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze