23 C
Olsztyn
czwartek, 18 lipca, 2024
reklama

Rodzice walczą o życie swojego syna. Ma czas do końca roku

WiadomościRodzice walczą o życie swojego syna. Ma czas do końca roku

Rodzice 5-miesięcznego Olka walczą o życie swojego dziecka. Muszą zebrać ogromną kwotę, by mogła zostać przeprowadzona operacja wrodzonej wady serca chłopca w Stanach Zjednoczonych.

reklama

Olek ma 5 miesięcy i rzadką wrodzoną wadę serca – anomalię Ebsteina, która została zdiagnozowana już w trzeciej godzinie życia chłopca.

– Nic nie zapowiadało naszej tragedii. Cała ciąża przebiegała prawidłowo, a my ze spokojem czekaliśmy na naszego synka, niczego nieświadomi… Aż do trzeciej godziny jego życia, w której zauważyłam, że Oluś robi się siny. Pierwszym podejrzeniem było niedotlenienie podczas porodu, dlatego natychmiast zabrano go na dodatkowe badania. Miało to potrwać chwilę… Po dwóch godzinach przyszedł lekarz, a ja usłyszałam najgorsze słowa w moim życiu. Ciężka wrodzona wada serca – anomalia Ebsteina – napisała mama chłopca.

reklama

Lekarze w Polsce nie potrafią zoperować serc z tą wadą, dlatego jedynym ratunkiem dla Olka jest operacja w Children’s Hospital Of Pittsburgh w USA, gdzie chłopiec został zakwalifikowany do zabiegu. Potrzeba ponad milion złotych, a najważniejszy jest tu czas, ponieważ saturacje chłopca spadają do poziomu niedotlenienia całego organizmu.

Rodzice muszą zebrać całą kwotę najpóźniej do końca tego roku, ponieważ, zdaniem lekarzy, tyle wytrzyma jeszcze Olek.

Każda złotówka jest na wagę złota. Można wesprzeć Olka na specjalnie stworzonej dla niego zbiórce: Ratujemy życie małego Olusia.

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane