fbpx
10 C
Olsztyn
niedziela, 17 października, 2021
reklama

Chciał zapłacić mniej za cukierki. Grozi mu 8 lat więzienia

reklama

W przestępczą pułapkę wpadł 49-latek po tym, jak na opakowaniu słodyczy pozamieniał kartki z kodem kreskowym oraz nalepkami zaniżając tym samym wartość produktu. Policja przypomina, że przy tego typu przestępstwach to nie wartość, a sposób działania decyduje o odpowiedzialności karnej.

W środę (06.10.2021 r.) o godzinie 17:00 oficer dyżurny został poinformowany o ujęciu przez pracowników ochrony mężczyzny podejrzewanego o oszustwo.

Przestępstwo polegało na zaniżeniu wartości kupowanych przez 49-latka słodyczy. Mężczyzna na warte pierwotnie ponad 60 zł cukierki przekleił kody kreskowe i nalepki z cenami, co skutkowało ostatecznie tym, że 49-latek zapłacił przy kasie kwotę o 40 zł mniejszą niż powinien. Procederowi przyglądał się pracownik ochrony, który ujął mężczyznę w chwili, gdy ten przekroczył linię kas.

reklama

Ostatecznie chęć zaoszczędzenia kilkudziesięciu złotych może kosztować 49-latka znacznie więcej. Zgodnie z prawem w przypadku oszustwa to nie wartość produktu, a charakter czynu decyduje o odpowiedzialności karnej. W przypadku oszustwa, o którym jest mowa w opisanej sytuacji sprawcy przestępstwa może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze