1 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Pięciolatka uciekła z placu zabaw i poszła do centrum handlowego

WiadomościPięciolatka uciekła z placu zabaw i poszła do centrum handlowego

Pięcioletnia dziewczynka uciekła z placu zabaw przed domem i poszła do pobliskiego centrum handlowego „pograć w grę”. O bawiącej się samotnie dziewczynce policję zaalarmowała ochrona sklepu.

reklama

Olsztyńska policja poinformowała w piątek, że 5-letnia dziewczynka bawiła się na placu zabaw przed swoim blokiem. Jej mama w tym czasie pracowała zdalnie z domu i „zaglądała” na córkę.

Dziewczynka bez powiadomienia mamy wyszła z placu zabaw i przeszła kilkaset metrów dalej do centrum handlowego. Jak tłumaczyła potem, zrobiła to, bo „chciała pograć w grę”. „Po drodze dziecko nie mijało miejsc niebezpiecznych pod względem ruchu drogowego, nie przechodziło przez jezdnię” – podał oficer prasowy olsztyńskiej policji Rafał Prokopczyk.

reklama

O bawiącej się w kąciku zabaw dziewczynce, nad którą nikt nie sprawuje opieki policję powiadomiła ochrona sklepu. „Dziewczynka była bardzo kontaktowa, powiedziała policjantom jak się nazywa i jak się nazywają jej rodzice. Dzięki tym informacjom policja bez problemu dotarła do domu, gdzie przebywała matka dziecka” – podał Prokopczyk. Policjanci przywieźli dziewczynkę do domu.

Mamy już informacje o urodzeniach i imionach nadawanych w Olsztynie w poprzednim roku

Dokumentacja dotycząca tego zdarzenia zostanie przez policję przekazana sądowi rodzinnemu, który zbada, czy nad dzieckiem w prawidłowy sposób sprawowano opiekę, czy nie doszło do ewentualnego narażenia na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia 5-latki. 

reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Mamy już informacje o urodzeniach i imionach nadawanych w Olsztynie w poprzednim roku