15 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Polski Związek Niewidomych zainterweniował w sprawie hulajnóg. Operatorzy będą musieli kontrolować sposób ich parkowania

WiadomościPolski Związek Niewidomych zainterweniował w sprawie hulajnóg. Operatorzy będą musieli kontrolować sposób...

Hulajnogi stanowią w Olsztynie problem m.in. ze względu na ich rozmieszczenie. Mieszkańcy pozostawiają je w losowych miejscach, co utrudnia poruszanie się nie tylko osobom zdrowym, ale przede wszystkim osobom niewidomym.

reklama

Do Straży Miejskiej w Olsztynie wpłynęło pismo od Polskiego Związku Niewidomych Okręg Warmińsko-Mazurski. Zawarto w nim prośbę o interwencję u operatorów wypożyczających hulajnogi, ponieważ są one porozstawiane w różnych miejscach na chodnikach w całym mieście, co utrudnia poruszanie się osobom niewidomym i powoduje zagrożenie dla ich życia oraz zdrowia.

Straż Miejska zwróciła się do operatorów z wezwaniem do systematycznej kontroli sposobu parkowania hulajnóg. Niedawno powstały do tego specjalne strefy. Jeśli nie ma miejsca wyznaczonego do zaparkowania hulajnogi, należy postawić ją jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika, jak najbardziej oddalonej od jezdni, równolegle do tej krawędzi.

reklama

Zgodnie z art. 130 a ustawy Prawo o ruchu drogowym, pojazd pozostawiony w miejscu, gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu, może zostać usunięty z drogi przez Straż Miejską lub Policję na koszt właściciela.

Źródło: Straż Miejska Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ala
8 października 2021 16:13

Inne miasta już dawno poradziły sobie z hulajnogami. A w Olsztynie ciągle bałagan.

oko
9 października 2021 11:44

Wogóle z tym gó….em to jest jedna, wielka pomyłka. Auto źle zaparkowane i od razu mandat, a te badziewia leżą, gdzie chcą i jest na to przyzwolenie “ślepca” z ratusza!

Polecane