-5 C
Olsztyn
sobota, 4 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wystawa radioodbiorników w Olsztynie

WiadomościWystawa radioodbiorników w Olsztynie

W zajezdni trolejbusowej odbył się wernisaż wystawy radioodbiorników Radio Retro. Na wystawie znalazły się takie zabytki jak legendarny przedwojenny polski Detefon, wielkogabarytowe odbiorniki z lat 40., 50. i 60. XX wieku, aż po mini-radia tranzystorowe!

reklama


Radio Retro to świat żarzących się lamp, tajemniczych wielkich odbiorników z zielonym okiem, a często także designerskich zachwytów. Organizatorzy podjęli się również wspólnie próby „złapania” współczesnych stacji radiowych na tych wiekowych sprzętach. W programie wystawy znalazł się także historyczny przegląd innych sprzętów „grających”: polifony z początku XX wieku, oryginalny patefon braci Pathé i kolekcjonerskie gramofony z co najmniej kilkudziesięcioletnią metryką. Zaproszeni byli przedstawiciele wszystkich pokoleń.

Prezentowane przedmioty pochodzą ze zbiorów pp. Jerzego Jabłońskiego i Leszka Madeji oraz zasobów Muzeum Nowoczesności. Wystawa Radio Retro odbyła się w sobotę (02.10) w zajezdni trolejbusowej na ul. Knosały w Olsztynie. Organizatorem wernisażu był Miejski Ośrodek Kultury.

Źródło: MOK, fot. MOK

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne