fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 29 stycznia, 2022
reklama

W Internecie podał się za lekarza. Kobieta przelała mu ponad 13 tys. złotych

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Mieszkanka Pisza przelała ponad 3 tys. euro osobie podającej się za lekarza-wdowca z Włoch, który aktualnie pracuje w Jemenie. Tego samego dnia mieszkaniec Pisza przelał oszustom 12 tys. zł, bo uwierzył, że musi założyć nowe, bezpieczne konto.

Oficer prasowa piskiej policji Anna Szypczyńska poinformowała, że mieszkanka Pisza w połowie września na jednym z portali społecznościowych nawiązała kontakt z mężczyzną podającym się za lekarza pracującego w Jemenie. Twierdził, że jest wdowcem z Włoch na stałe mieszkającym w Rzymie.

„Zaproponował, że chciałby przyjechać do pokrzywdzonej do Polski na urlop. Aby spełnić swoje marzenie potrzebował 3 tys. euro więc mieszkanka Pisza przelała na podane konto wspomnianą kwotę. Po trzech dniach otrzymała wiadomość od tego +lekarza+, że potrzeba jest jeszcze 10 tys. euro, aby opłacić wymianę personelu medycznego w zastępstwie za niego w Jemenie. Wówczas kobieta zorientowała się, że została oszukana” – podała Szypczyńska.

Czytaj też:  Prokuratura prowadzi śledztwo ws. pożaru, w którym zginął sędzia
reklama

W tym samym dniu na komendę w Piszu przyszedł mężczyzna, który przelał na konto oszustów 12 tys. zł. Oszuści zadzwonili do niego podając się za pracowników banku, którzy ostrzegali go przed próbą „wzięcia na niego kredytu”. Dlatego rzekomy konsultant z banku zaproponował mieszkańcowi założenie nowego, bezpiecznego konta i przelania na nie wszystkich pieniędzy. Mężczyzna zgodził się.

„Kolejny raz apelujemy o czujność oraz rozsądek, jeśli chodzi o przelewanie pieniędzy i nawiązywanie kontaktów na portalach społecznościowych” – poprosiła Szypczyńska i podkreśliła, że pomysły oszustów są bardzo realistyczne i starannie wyreżyserowane.

Źródło: PAP

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama